LEADER 2007-2013

IV. tengely III. körben megvalósított projektek

1. Számú Intézkedés - Civil szervezetek eszközfejlesztése
1. Településünk Fejlődéséért Alapítvány /Reg.szám: 1009709902, f. d. 2014. 04. 15./


Fejlesztést bemutató összefoglaló dokumentáció

Kerekegyháza kulturális életének fejlesztése

ÚMVP IV.tengely- a 35/2013. (V.22) VM rendelet alapján a Helyi Vidékfejlesztési Stratégiák Leader fejezetének végrehajtásához 2013-ban nyújtandó támogatások jogcím keretében a 8549073309 azonosító számú pályázat támogatást nyert.

A pályázat 2013-2014. -ben valósult meg.

A fejlesztés fő célja: Kerekegyháza kulturális életének fejlesztése.

A Településünk Fejlődéséért Alapítvány Kerekegyháza Város Önkormányzat Képviselő-testületének támogatásával Kerekegyháza város fejlődése, közterületeinek kialakítása, szépítése érdekében tevékenykedik. 
A nyertes pályázatból beszerzésre került 2 db notebook MS Office, 1 db multifunkciós nyomtató, 1db hordozható számítógép /tablet.

A beszerzés céljai többek között:

Az alapítvány céljai között szerepel többek között a város rendezési, fejlesztési tervének elkészíttetése; a meglévő közterületek folyamatos karbantartása, parkosítása, fásítás, virágosítás; új közterületek, játszóterek kialakítása; a település környezetvédelmének megőrzése, javítása érdekében teendő feladatok anyagi támogatása. Ezen célok maradéktalan teljesítéséhez szükséges volt a Településünk Fejlődéséért Alapítvány infrastruktúrális eszközeinek fejlesztése.

A Településünk Fejlődéséért Alapítvány a Leader pályázati forrásból beszerzett eszközök segítségével hatékonyabban képes együttműködni és folyamatosan kapcsolatot tartani a civil szervezetekkel, pályázati támogatókkal, a helyi ifjúsági klubbal, a település közintézményeivel, és a települési egyéb szervezetekkel.

A Településünk Fejlődéséért Alapítvány a fejlesztés keretében beszerzett eszközök segítségével egyszerűbben és gyorsabban tudja elkészíteni a rendezvények lebonyolításához szükséges adminisztratív anyagait, a helyi művelődési házban, múzeumban és a helyi oktatási intézményekben szervezett kiállítások, bemutatók meghívó és bemutatkozó anyagainak nyomtatását, fénymásolását.

A Településünk Fejlődéséért Alapítvány a jövőben a város kulturális életének, rendezvényeinek megszervezéséhez biztosítani tudja a beszerzett eszközök folyamatos használatát, rendelkezésre állását.

Az eszközök segítségével a pályázati lehetőségek felkutatása bővül, a pályázati lehetőségek feltárása, eredményesebb megvalósítása pedig hosszútávon a településen élők javát és érdekeit szolgálja, akik a projekt közvetlen célcsoportját képviselik. A további forrásteremtés érdekében szükség van a folyamatos pályázati források bekapcsolására.

A projekt alapadatai:

  • Projekt címe: Kerekegyháza kulturális életének fejlesztése
  • Pályázó neve: Településünk Fejlődéséért Alapítvány
  • A kötelezettségvállalás teljes összege (Ft): 1 316 736,- Ft
  • Nettó kiadásra jutó támogatási összeg (Ft): 1 036 800,- Ft
  • Támogatási arány (%): 100
  • Projekt jellege: szolgáltatásfejlesztés
  • Megvalósítás helyszíne(i): 6041 Kerekegyháza, Fő utca 47/A

A projektcélok a megvalósításhoz szükséges eszközfejlesztéssel (számítógép, multifunkciós nyomtató) sikeresen teljesültek, a fejlesztés lehetővé teszi a megfelelő, gyors információcserét, illetve a települési rendezvények kiszolgálását, a Településünk Fejlődéséért Alapítvány jövőbeni céljainak megvalósítását.

Projekt képek: képek

2. Kerekegyházi Polgárőr Egyesület /Reg. szám: 1004803159, f. d. 2014. 04. 15./


Fejlesztést bemutató összefoglaló dokumentáció

A polgárőrség eszközfejlesztése

ÚMVP IV.tengely- a 35/2013. (V.22) VM rendelet alapján a Helyi Vidékfejlesztési Stratégiák Leader fejezetének végrehajtásához 2013-ban nyújtandó támogatások jogcím keretében a 8549874083 azonosító számú pályázat támogatást nyert.

A fejlesztés fő célja a pályázat támogatás segítségévela Kerekegyházi Polgárőr Egyesület infrastrukturális és szolgáltatásfejlesztésének megvalósítása.
 
A nyertes Leader pályázati forrásból beszerzésre került1 db notebook MS Office, 1 db tablet, 1 db projektor és 1 db mobil vetítővászon, 1 db multifunkciós nyomtató, 1 db rendszámfelismerő és szoftver, 1db információs fényhíd és 4 db rúdlámpa.

Az eszközbeszerzés a szervezet céljainak támogatását, az általuk nyújtott szolgáltatás fejlesztését biztostja az alábbiak szerint:
- Kerekegyháza Város Közbiztonságának megteremtése és folyamatos fejlesztése a Polgárőrség bevonásával hatékonnyabbá válhat

A Polgárőrség járőrszolgálatainak maradéktalan teljesítéséhez a gépjárműre egy „polgárőrség” felirattal ellátott fehér fényjelzést kibocsátó fényhíd, és 4 db rúdlámpa beszerzése a pályázati forrásból megtörtént.

A gyermekek és fiatalkorúak bűnözésben való részvételének megelőzése érdekében a Polgárőr Egyesület a helyi intézményekben, az iskolában, az ifjúsági klubban és helyi rendezvényeken az új eszközök segítségével prevenciós, felvilágosító előadásokat tud tartani, a külterületen élőkkel is szorosabbá válhat a kapcsolat. A bűnmegelőzés témakörben a Polgárőr Egyesület tevékenységének hozzá kell járulni a bűncselekményeket előidéző okok hatásának mérsékléséhez, csökkenteni kell a sértetté válás veszélyét, növelni az egész közösség biztonságát, ezáltal javítani az élet minőségét és egyben az emberi jogok érvényesülését a településen.

A nyertes Leader pályázati forrásból támogatott fejlesztés lehetővé teszi , hogy a Polgárőr Egyesületa lakosság biztonságos életének megőrzésében együttműködjön minden olyan szervezettel és személlyel, akik az egyesület céljainak megvalósításához támogatást nyújtanak.

A Kerekegyházi Polgárőr Egyesület a sikeresen megvalósított Leader pályázatból az Alapító Okiratában rögzített céljai megvalósításához elengedhetetlenül szükséges informatikai eszközökhöz jutott.

A Kerekegyházi Polgárőr Egyesület tagjai a részükre biztosított eszközöket rendeltetésüknek és céljuknak megfelelően a feladataik ellátásához használják. 
 
A projekt alapadatai:

  • Projekt címe: Polgárőrség eszközfejlesztése
  • Pályázó neve: Kerekegyházi Polgárőr Egyesület
  • Nettó kiadásra jutó teljes összeg (Ft): 2 029 473 
  • Kötelezettségvállalás teljes összege (Ft): 2 577 430
  • Támogatási arány (%): 100
  • Projekt jellege: szolgáltatásfejlesztés
  • Megvalósítás helyszíne(i): 6041. Kerekegyháza, Fő utca 47/A

A fejlesztés hozzájárul Kerekegyháza és külterülete közbiztonságának megteremtéséhez és kiszélesíti a polgárőrség szerepét, helyét a társadalmi hierarchiában.APolgárőr Egyesület a helyi közrend és közbiztonság védelme , valamint a bűnmegelőzésben való közreműködés érdekében a most beszerzett eszközök birtokában maradéktalanul el tudja látni a közterületi figyelő és járőrszolgálati feladatait.
 
Az önkormányzattal, az iskolával, a települési intézményekkel erősödik a partnerség, folyamatossá és dinamikussá válhat a kapcsolat.

Projekt képek: képek

3. Templom-halom Lakitelek Nonprofit Kft. /Reg. szám: 1004846482 /


Fejlesztést bemutató összefoglaló dokumentáció

  • Pályázó neve: Templom-halom Lakitelek Nonprofit Kft
  • Székhely: 6065 Lakitelek, szikra tanya 28
  • Képviseletre jogosult: Hedrich István
  • MVH regisztrációs szám: 1004846482
  • Megvalósítás helyszíne: Lakitelek
  • Projekt jellege: közösségfejlesztés 

A Templom-halom Nonprofit kft 2013-ban a térségi LEADER csoporthoz nyújtott be pályázatot, zenei fesztivál megrendezéséhez szükséges technikai eszközök beszerzésére. A pályázat célja kulturális tevékenység fejlesztése eszközbeszerzéssel.
Sajnos, a pályázat csak részben nyert, de így is nagy segítségére van a Nonprofit kft-nek a támogatás, hiszen a megszerzett számítástechnikai eszközök (egy nyomtató és egy számítógép), részben kiváltja a nyomdai feladatokat és helyben, saját magunk (önkénesen) tudjuk a dokumentumok, szóró anyagok stb. előállítását elvégezni, illetve a számítógép segítségével saját gépen tudjuk a szervezési, szerkesztési anyagokat elkészíteni. A gépek a folyamatos technikai fejlődés ellenére is magas színvonalúnak nevezhetőek.

Mind a számítógép, mind a nyomtató jogtiszta szoftvereket, segéd anyagokat és számos lehetőséget biztosít, amit a szervezési munkák elvégzésénél maximálisan kihasznál szervezetünk. Remélhetőleg a jövőben az általunk szervezett és irányított rendezvényeken, fesztiválokon érezhető javulást tud eredményezni a technológiai fejlesztés.
A marketing tervben vállaltakat szintén eredményesen használtuk fel a tevékenységünkhöz, igaz nem egy hanem több kisebb rendezvény lebonyolításához ahol, különböző témákhoz előadókat (zenészeket, filozófust, rajzfilm készítő, stb.) invitáltunk meg fő partnerünk rendezvénytermébe.

Ennek a program sorozatnak az előkekészítésében segített a Corners Bt (Seres Jenő vezetésével). Felmérték, hogy milyen témában és kit szeretnének meghallgatni a helyi közösség különböző korú, nemű, de aktív tagjai. Megszervezésre került a fellépőkkel a kapcsolatfelvétel, továbbá kialakításra került a helyiség hangulati arculata, annak érdekében, hogy az előadások látványosak legyenek.

Elkészítetésre kerültek az aktuális szóró anyagok, és média kampányt webes hírlevél formájában valósítottuk meg, így biztosítva a kapcsolatot a helyi média szereplőivel, reklámpartnerekkel. Elkészült a weboldal, amely folyamatos aktualizálás révén naprakész hírekkel szolgál.

Úgy gondoljuk sok száz lakiteleki és környékbeli lakosnak szereztünk kellemes élményt az előadásainkkal. Reményeink szerint folytatni tudjuk még e sikersorozatot, és idén nyáron negyedik alkalommal meg tudjuk szervezni Tőserdőn a Széna Szalma zenei fesztivált is. Bízunk benne, hogy a továbbiakban még sikerrel pályázhatunk a közösség érdekeit szolgáló vidékfejlesztési forrásokra a LEADER Akciócsoportnál.

Projekt képek: képek 

4. Kerekegyházi Önkormányzati Tűzoltó Parancsnokság /Reg. szám: 1004774936, f. d. 2014. 06. 02./


Fejlesztést bemutató összefoglaló dokumentáció

ÚMVP IV. tengely- a 35/2013. (V.22) VM rendelet alapján a Helyi Vidékfejlesztési Stratégiák Leader fejezetének végrehajtásához 2013-ban nyújtandó támogatások jogcím keretében a 1623179445 tá-mogatási határozat iratazonosító számmal támogatást nyert.

A pályázat 2014 -ben valósult meg maradéktalanul.

A fejlesztés fő célja: Kerekegyháza és mikro térségének biztonságos tűzvédelemért program fejlesztése.

Tűzoltóságunk 4 településen lát el mentő tűzvédelmi feladatokat. A működési területe Ágasegyháza, Kunbaracs, Fülöpháza és Kerekegyháza települések. Ezen a 4 településen mintegy 10 000 ember él akiknek anyagi javait és életét kell védeni. Közreműködik az önkormányzat jogszabályokban meghatározott tűzmegelőzési feladatainak ellátásában így különösen a tűzesetek megelőzése, a tűzoltási feladatok ellátása, a tűzvizsgálat, valamint ezek feltételeinek biztosításában, valamint a természeti csapás, baleset, káreset, rendellenes technológiai folyamat, műszaki meghibásodás, veszélyes anyag szabadba jutása vagy egyéb cselekmény által előidézett veszélyhelyzet során az emberélet, a testi épség és az anyagi javak védelmében, a kárelhárításban, továbbá a közlekedésbiztonság védelmében. Közreműködik a lakosság tűzvédelmi felvilágosításában, a tűzvédelmi propagandában. Civil szervezetként a tevékenységi köréből adódóan közhasznú szervezeti egységként van a civil szerveze-tek között jegyezve. Olyan korszerű egyéni védőeszközök beszerzése és rendszerbe állítása volt a cél Kerekegyházi Önkormányzati Tűzoltó Parancsnokság személyi állományánál, amelyek használata biztonságosabbá és gyorsabbá teszi a tűzeseti beavatkozásokat és a műszaki mentési feladatok ellátását. Ezen eszközök megismertetése a működési területen élő lakossággal a tűzvédelmi felvilágosító és propaganda tevékenység során, az eszközök használat közbeni bemutatásával is javítva az itt élők biztonságérzetét, a közbiztonságot. 

Jelen projekt keretében a Kerekegyházi Tűzoltó Parancsnokság a tűzoltáshoz elengedhetetlenül szükséges felszereléseket szerzett be. Ezek az alábbi eszközökből és felszerelésekből állnak: 20 garnitúra védőruha, mely védőkabátból- és nadrágból áll, a legmodernebb technológiának is megfe-lelnek, 10 db teljesen felszerelt, az előírásoknak megfelelő védősisak, és 20 db HAIX védőcsizma. Ezek a korszerű egyéni védőeszközök beszerzése és rendszerbe állítása a Kerekegyházi Önkormányzati Tűzoltó Parancsnokság személyi állományánál, azt a folyamatot erősítette meg, amelyek használata biztonságosabbá és gyorsabbá teszi a tűzeseti beavatkozásokat és a műszaki mentési feladatok ellátását. 

E projekt keretében a tűzoltóság védőfelszereléseket szerzett be, melyre a biztonságos és szakszerű munkához nagy szükség van. Az eszközök rendszerbe állításával biztonságosabb, hatékonyabb és gyorsabb a beavatkozás a környezetet veszélyeztető tűzesetek megelőzésében, felszámolásában, valamint a mentésben, kárelhárításban, továbbá a közlekedésbiztonság védelme terén történő felada-tok ellátása során. Célunk, a beszerzett védőfelszerelésekkel az, hogy az itt élők minél szélesebb körben ismerjék meg a tűzvédelem eszközeit, ismerkedjenek meg az eszközök és védőfelszerelések használatával. A megvalósított eszközfejlesztés hatására mintegy 10 000 embernek javult a közbiz-tonság érzete.

Társadalmi szerepvállalalás: Tűzoltóságunk mindenévben rendszeresen illetékességi területünkön található települési rendezvényeken bemutatókat és ezzel egyidejűleg lakossági tájékoztatásokat tart ( Ágasegyháza, Kunbaracs, Fülöpháza, Kerekegyháza). Ezen felül minden illetékességi területen lévő település gyermeknapi rendezvényein is részt vesz, melyet az elkövetkező időszakban is folyamatosan vállalni fogunk. Kerekegyházán a 2014. május 30-i gyermeknapon füstsátorral és abban berendezett akadálypályával továbbá puttonyfecskendős célba lövő versennyel készültünk. A gyermekeket beöltöztettük a tűzoltó védőfelszerelésekbe, melyben bemutattuk a biztonságos tűzoltáshoz elengedhetetlenül szükséges védőfelszereléseket és a beszerzett felszerelések hasznosságát.

A projekt alapadatai:

  • Projekt címe: "A biztonságos tűzvédelemért"
  • Pályázó neve: Kerekegyházi Önkormányzati Tűzoltó Parancsnokság
  • A kötelezettségvállalás teljes összege (Ft): 6 193 586,- Ft
  • Nettó kiadásra jutó támogatási összeg (Ft): 4 876 840,- Ft
  • Támogatási arány (%): 100
  • Projekt jellege: Civil szervezetek eszközfejlesztés
  • Megvalósítás helyszíne(i): 6041 Kerekegyháza, Szt. István tér 5.

Projekt képek: képek 

5. Vagyonvédelmi és Bűnmegelőzési Alapítvány /Reg. szám: 1004812034, fd: 2014.11.13./

Fejlesztést bemutató összefoglaló dokumentáció  

Pályázati támogatásból épült ki a kamerarendszer Tiszakécskén 

Egyre inkább előtérbe kerül - a vagyon elleni bűncselekmények növekedése kapcsán - a vagyonvédelem fontossága. Ezt a helyzetet kezelni kell, tenni kell azért, hogy személyes vagyontárgyak, ingatlanok, munkaeszközök megbízhatóan továbbra is rendelkezésre állhassanak úgy, hogy azt a külső behatolástól, lopástól, rongálástól biztonságosan meg lehessen védeni. Tiszakécske esetében jelentős idegenforgalommal kell számolni, amikor is a megnövekedett lakossági létszám, illetve szezonon kívül pedig az üdülőkben őrizetlenül hagyott, sokszor komoly értékek védelme jelent fokozott problémát.

2014 tavaszán kezdődött annak a 9 helyszínen kihelyezett kamerarendszernek a kiépítése helyi vállalkozó bevonásával, amely szeptemberben 100%-osan beüzemelésre és működtetésre került. A kamerák képei a Vagyonvédelmi és Bűnmegelőzési Alapítvány irodájához futnak be, itt figyelik és rögzítik az eseményeket. Egyes kamerák rendszámfelismerő rendszerrel vannak ellátva, így a körözés alatt álló járművek könnyen kiszűrhetőek, amennyiben településünkre érkeznek vagy itt haladnak át. A kamerák az alábbi helyeken kerültek kihelyezésre:

  • Szolnoki út - Béke út saroképület
  • Szolnoki út - Kossuth utca saroképület
  • Erkel fasor - Rákóczi út saroképület
  • Strand u. - Fürdő u. üdülőövezet 
  • Ókécske - Templom tér 
  • Tiszakécske bevezető útjai - Kecskemét felől, Kerekdomb felől, Szolnok felől
  • Tiszabög - Iskola

A beruházás teljes költsége bruttó 11.997.063,- Ft volt, amihez LEADER pályázaton belül "Civil szervezetek eszközfejlesztése" intézkedés keretében 7.463.179,- Ft támogatást nyert el az Alapítvány. A pályázat az önkormányzati szféra, a civil szféra és a vállalkozói szféra együttműködődésével valósult meg.

Bízunk benne, hogy a kamerarendszer betartja a hozzá fűzött reményeket és visszatartó erejének köszönhetően csökken a bűncselekmények és rongálások száma, valamint nőhet a lakosok biztonságérzete Tiszakécskén. Viszont, ha pedig a rongálás már megtörtént, akkor segíthet a károkozó személyek felkutatásában, ahogy erre már lett is példa a beüzemelés óta.

A rendszer ünnepélyes átadására 2014. november 21-én 14.00-kor kerül sor a Találkozások Háza épületénél.

Projekt képek: képek
 

6. Lakiteleki Gyermekalapítvány /Reg.szám: 1009670206, fd: 2014.12.18./

A megvalósult projekt eredményei, társadalmi hatásai 

Lakiteleki Gyermekalapítvány
Reg.szám: 1009670206

A 2014-es évben is - a pályázati összegnek köszönhetően - folyamatosan tudtunk egyre magasabb szinten dolgozni és részt venni abban, hogy a lakiteleki fiatalság értékteremtő, a társadalom számára hasznos módon töltse el szabadidejét. A helyi fiatalokból álló fúvószenekar, valamint a mazsorett csoport több alkalommal mutatta meg magát a település rendezvényein, a két csoportosulásban részt vevő fiatalok komoly, értékteremtő módon hozzájárultak Lakitelek közművelődési, kulturális életének fellendítéséhez.

A zenekarnak a 2014. évben több felkérése is volt, sőt megyei szintű rendezvényen is képviselték településünket. Lakitelek községi ünnepségein nagyszerű hangulatú koncerteket adtak, lehetőség szerint olyan művekkel, amelyek tematikusan is kapcsolódtak a rendezvényekhez. Március 15-én vagy a Tőserdei Lovasnapon és Huszártalálkozón katonadalokkal és indulókkal, szórakoztató rendezvényeken pedig akár könnyűzenei átiratokkal színesítették a programot.

Ilyen volt a Széna vagy Szalma fesztivál,de nagy sikerrel vendégszerepelt a zenekar Szolnokon, Lajosmizsén és a délvidéki Bajmok településen is!

A pályázatnak köszönhetően új hangszerekhez jutott a zenekar valamint egy régi vágya is teljesült a zenekari egyenruha elkészíttetésével. Mind a hangszerek és az egyenruhák nagy lökést adtak a zenekarnak. A zenészek már a megjelenésükkel is elismerést aratnak, a kottáknak és a pontos, nagyon jól használható hangszereknek köszönhetően pedig a repertoár is bővült, igényesebben szólalt meg.

A mazsorett csoport akár önállóan, akár a zenekarral együttműködve, hasonlóan színesítette Lakitelek életét. A zömmel általános iskolás fiatalokból álló csoport szintén részt vett a 2014. évi rendezvényeken, úgy a községben, mint a Népfőiskolán.

A település életében nyilvánvalóan komoly szerepet tölt be a zenekar és a mazsorett csoport is. Nagyszámú nézőt, érdeklődőt vonzanak a fellépéseik és egyre több ifjú zenész és táncos lábú leány gondolja úgy, hogy szeretne ezekhez a művészeti csoportokhoz tartozni. A fiatalok egyéni hangszeres és tánctudásának fejlesztése mellett fontos cél a csapatmunka, a közös siker élményének átélése.

A 2014-es évben biztosan állíthatjuk, hogy ez minden résztvevőnek megadatott és a fejlesztések elérték a céljukat. A projektünk célja a közösségi élmény, a gyerekek és a felnőttek közötti kapcsolatteremtés a zene és a tánc témakörében, a hagyományok ápolása, felélesztése.

Hasznos velejárója a rendezvényeknek a kapcsolatteremtés, a közös zenei nyelv megtalálása és az öröm, amit a közös munka nyújt mindenkinek. A hangszeres játék, mint fogalom hűen tükrözi a zene fontosságát a gyerekek körében. Ők nem feladatként, hanem játékként élik meg a zenélést és a táncot. Ebben van nagy segítségükre az, hogy megfelelő minőségű hangszereken játszhatnak, valamint külső jegyeikben is csapatként, közösségként jelenhetnek meg.

Sok hazai és határon túli településen hagyománya volt a fúvós zenekarok munkájának. Több településen fogadták úgy az ifjú zenészeket, mintha hazaérkeztek volna. Volt, hogy az idősebbek megkönnyezték a fellépéseket, hiszen sok évvel ezelőtt valamely rokonuk vagy akár ők maguk is játszottak fúvós muzsikát. Régen elfeledett kották és hangszerek kerültek elő és olyan történetek, amelyekkel egymásra talált gyermek, felnőtt és idős ember egyaránt.

Biztosan állíthatjuk, hogy a megvalósult projekt segítséget nyújt a helyi fiataloknak, ezen értékteremtő kezdeményezés fenntartásában, továbbvitelében a következő évtizedekre.

Projekt képek: képek

7. Lakitelek Közbiztonságáért Alapítvány /Reg.szám: 1009692602, fd: 2015.05.27./


Fejlesztést bemutató összefoglaló dokumentáció

Pályázó adatai:

Név: Lakitelek Közbiztonságáért Alapítvány
Reg.szám: 1009692602
Feltöltés dátuma: 2015. május 27.
 
Életminőség javulást eredményező közbiztonság fejlesztése Lakiteleken 

A projekt megvalósításával az alapítvány célja az volt, hogy a közbiztonságot meghatározóan befolyásoló bűncselekmények, szabálysértések elkövetése növekvő ütemének visszaszorítása érdekében a bűnüldöző tevékenységet segítse. Kiemelt szándék volt a technikai fejlesztés, mellyel a rendőrség és a helyi polgárőrség egyesületének munkájához is nagyban hozzájárulunk.

A projekt célja többek között, hogy Lakitelek közigazgatási területén található különböző szférákat képviselő szereplőkkel együtt, egymást támogatva hatékonyabb társadalmi szereplőkké válhassunk kiemelt hangsúlyt fektetve a közbiztonság jelenleginél is nagyobb fokú megteremtése érdekében. Forráshiány miatt eddig nem vált lehetővé, hogy a Lakiteleken már üzemelő, elavult kamerarendszert lecseréljük. Eszközfejlesztésünknek köszönhetően a forráshiányból már régóta nem megvalósítható elképzeléseinket megvalósítottuk.

A célok elérését eszközbeszerzésen keresztül valósítottuk meg. Ezen eszközbeszerzés 2015. februárban kezdődött meg. Egyrészt beszerzésre kerültek a lovas polgárőrök járőrözéséhez szükséges eszközök: keresőlámpák, LED lámpák, forgalomirányító kúpok, fejlámpák, akkutöltők tölthető akkumulátorokkal, nyeregalátétek; és egy fényképezőgép a környezetkárosítás, illegális szemétlerakás valamint az egyesület közösségi életének dokumentálása érdekében.

A projekt másik iránya a térfigyelő kamerarendszer modernizálását megvalósító fejlesztés volt. Ezen fejlesztés keretében 12 helyszínre került elhelyezésre kamera Lakitelek közigazgatási területén. Továbbá beszerzésre kerültek ezen kamerák kezeléséhez szükséges informatikai hardver eszközök. A kamerarendszer beüzemelése és működtetése 2015. március végén megtörtént. A kamerák képei a Rendőrség helyi irodájához futnak be, itt figyelik és rögzítik az eseményeket.

A beszerzésre került eszközökkel lehetőség nyílt, hogy a Lakiteleken működő Polgárőrség egyesülete köz- és vagyonvédelmi tevékenységet lásson el Lakitelek területén. Továbbá így támogatni tudjuk az egyesületet, hogy feladataikat minél jobban és szakszerűbben elláthassák.
Lehetőség lesz arra is, hogy a Lakiteleken tartandó különböző rendezvényeken őrző- védő szolgálatot nyújtson Lakitelek Közbiztonságáért Alapítvány együttműködve a Polgárőrség Lakiteleki egyesületével.

A beruházás teljes költsége bruttó 9.850.000,- Ft volt, amihez LEADER pályázaton belül "Civil szervezetek eszközfejlesztése" intézkedés keretében 8.645.374,- Ft támogatást nyert el az Alapítvány. A pályázat az önkormányzati szféra, és a civil szféra együttműködődésével valósult meg.

Projekt képek: képek 

2. Számú Intézkedés - Helyi jellegzetességeket magán viselő rendezvénytér kialakítása
1. Fülöpháza Lovas Egyesület (reg.szám: 1009688667, 2014. június 27.)


Fejlesztést bemutató összefoglaló dokumentáció

ÚMVP IV. tengely- a 35/2013. (V.22) VM rendelet alapján a Helyi Vidékfejlesztési Stratégiák Leader fejezetének végrehajtásához 2013-ban nyújtandó támogatások jogcím keretében a 231/0306/58/13/2013 számú határozattal helybenhagyott 1623182634 támogatási határozat iratazonosító számmal támogatást nyert. 

A pályázat 2014 -ben valósult meg maradéktalanul. 

  • Ügyfél neve: Fülöpházi Lovas Egyesület
  • Székhelye/telephelye: 6042 Fülöpháza, József A. u. 19.
  • Adószáma: 18397152-1-03
  • MVH regisztrációs száma: 1009688667
  • Ügyfél képviselője: Csaplár Tibor Imre elnök
  • Intézkedés: 2. számú intézkedés, Helyi jellegzetességeket magán viselő rendezvénytér
  • Megvalósítás helyszíne: Fülöpháza, 110/5. hrsz.

Az Egyesület kiemelt célja, hogy közreműködjön a térségben fellelhető sport valamint gazdasági lovas élet problémáinak felmérésében, és az azt célzó megoldási javaslatok kidolgozásában, ezek helyi és a területi önkormányzatokkal, valamint a sportszövetséggel való megismertetésében. Célja, hogy előmozdítsa a lovas élet, lovas társadalom életkörülményeinek javítását, különös tekintettel az utánpótlás nevelésére, valamint a gyermekek minél előbbi bevonását a lovas hagyományokba annak gyakorlati megismertetésével. A lovas élettel, fogathajtással, lovas íjászattal foglalkozó helyi és országos szervezettel való kapcsolat kiépítése és fenntartása, amelyek összhangban vannak az Egyesület céljaival. Céljának minősíti a lovas kultúra, mint a nemzeti hagyomány fontos részének ápolását, és e hagyományok beépülésének elősegítését az általános értékrendbe, hogy ez által ezen értékek az európai a magyar sportélet és hagyományok megőrzésével a helyi, térségi közélet elismert és szerves részévé váljanak.
Az Egyesület célja, hogy közreműködjön az utánpótlás nevelésében, a ló szeretet erősítésében, a magyarországi őshonos fajták megőrzésében, ennek gyakorlati hasznosítási formáinak bevezetésével. Az esetlegesen feltárt problémák elemzésével, és nyilvánossá tételével kívánja előmozdítani a helyi és az országos sporttal, a hagyomány megőrzéssel foglalkozó döntéshozók munkáját.
 
Ahhoz, hogy a jelenlegi verseny előírásoknak megfelelő rendezvényeket lehessen biztosítani, megfelelő rendezvény-kiszolgáló létesítményeket és infrastruktúrát kell kialakítani. Jelen projekt keretében a Fülöpházi Lovas Egyesület a környező települések versenyzői számára a felkészüléseket segítő és a rendezvényeket kiszolgáló létesítményt alakított ki. Egyre nagyobb igény merült fel a térségbeli lakosság részéről a megfelelő lovaskultúrára és lovas sportra. Ezeknek a folytatásához megfelelő kiszolgáló tér kialakítására van szükség. A pályázó lovas egyesület egy térségbeli lovassport rendezvények lebonyolítását és a felkészülést is biztosító lovas pálya kiépítését tűzte ki célul. Az Egyesület a nemzeti és összeurópai kultúra, a keresztény etikai és világnézeti értékrend alapján előmozdítani kívánja egy tradicionális, és a magyar hagyományokra egyaránt nyitott lovas társadalom felépítését. Előmozdítani kívánja működési területén, a lovas kultúra fenntartását segítve annak működését. A jelen programban beszerzett 24 garnitúra asztal és a hozzátartozó 48 db pad ezt a célt valósította meg.

Társadalmi szerepvállalás:
A települési Önkormányzat részére a települési rendezvények kiszolgálására térítésmentesen biztosítja a kialakított infrastrukturális létesítményeket. A helyi települési rendezvények egyik helyszíneként a mai kor követelményeinek megfelelő igényű színteret valósít meg.

Projekt képek: képek 

2. Lajosmizsei Iparosok és Kereskedők Egyesülete (reg.szám: 1009694189, 2014. július 1.)


Fejlesztést bemutató összefoglaló dokumentáció

Adatok:

  • Pályázó neve: Lajosmizsei Iparosok és Kereskedők Egyesülete
  • Cím: 6050 Lajosmizse, Dózsa Gy. u. 99.
  • MVH regisztrációs szám: 1009694189
  • Támogatási arány: 100%
  • Projekt jellege: közösségfejlesztés
  • Megvalósítás helyszíne: Lajosmizse 
     

Fejlesztés megnevezése: Kiállítótermek és rendezvénytér kialakítása 
(Helyi jellegzetességeket magán viselő rendezvénytér kialakítása, Helyi életminőség fejlesztése HVS cél)

A fejlesztés részletes bemutatása:
 
A Lajosmizsei Iparosok és Kereskedők Egyesülete olyan közösségi tér kialakítását valósította meg, mely a tevékenységéhez kapcsolódó szakmai érdekképviseleti tennivalókkal harmonizál. Az Ipartestület Lajosmizse központjában elhelyezkedő ingatlan udvarában külső, a helyi jellegzetességeket magán viselő rendezvényteret alakított ki. A belső kiállítótermek felújításával az iparosok méltó helyszínen mutathatják be munkásságuk történetét, jövőjét, biztosítva a helyben ismert értékek és hagyományok megőrzését.

A Lajosmizsei Iparosok és Kereskedők Egyesülete régóta működő, számos hagyománnyal rendelkező civil szervezet. Működési körében elsősorban szakmai érdekképviselet szerepel, így a helyi iparosok és kereskedők számára kulturális, oktatási programok szervezésével segíti a jövő generáció szakembereinek képzését.

E tevékenység megvalósításához korábban nem állt rendelkezésre olyan rendezvénytér, ahol a helyi társadalmi kapcsolatok épülhettek és fejlődhettek volna. Ezért az Ipartestület a Lajosmizse 2170 helyrajzi számú ingatlanon fekvő épületet felújította, a helyi jellegzetességek bemutatására alkalmas kiállító termeket, illetve hozzájuk tartozó mellékhelyiségeket alakított ki. Emellett az ingatlan udvarán betonelemes, díszkő burkolattal ellátott rendezvényteret hoztak létre, melyet kézműves vásárok, időszakos termékbemutatók megrendezésére használnak. A fejlesztés segítségével a településen élők, valamint a térségi lakosok is megismerhetik az iparosok és kereskedők hagyományos tevékenységét, a helyi közösség kulturális értékei tudástranszferrel mutathatóak be. Az egyesület célja olyan társadalmi kapcsolatok generálása, ahol az idősebb generáció tagjai bemutathatják a fiatalabbak számára élő mesterségeiket, így a helyi közösség társadalomformáló erejének erősítését eredményezi a rendezvénytér elkészülte.

Belső kiállítótermek, a hozzájuk tartozó raktárhelyiségekkel és mosdókkal kerültek kialakításra, emellett az udvaron térburkolat lefektetésével került kialakításra a helyi jellegzetességeket magán viselő rendezvénytér, melyhez kapcsolódóan díszkő burkolat és zöldfelület kerültek kialakításra helyi időszakos rendezvények, vásárok tartásának céljából.

A rendezvénytér kialakítása a helyi civil szervezetekkel együttműködésben, a generációk közötti összhang és tudásátadás széleskörű megvalósításával valósult meg. A Lajosmizsei Iparosok és Kereskedők Egyesületének szervezésében már 2014. nyarán megszervezésre került helyi civil szervezetek és lakosok közreműködésével a nyitórendezvény, ahol a helyi kereskedők, iparosok és civil szervezetek birtokba vehették a megújult rendezvényteret.

Projekt képek: képek

Lajosmizse, 2014. június 27.

3. Kunbaracs Község Önkormányzata (f.d.: 2014. augusztus 27.)


Fejlesztést bemutató összefoglaló dokumentáció

Projekt megnevezése: közösségi színtér fejlesztése. A pályázattal érintett intézkedés az életminőség javítására irányul, közösségi célú, és a szolgáltatásfejlesztést segíti településünkön.

Kunbaracs község halmozottan hátrányos helyzetű kistelepülés, amely önerőből nem tud felújítást, beruházást eszközölni. Jelen projekt az Európai Mezőgazdasági Vidékfejlesztési Alapból a Helyi Vidékfejlesztési Stratégiák a LEADER fejezetének végrehajtásával, a 2013-ban nyújtandó támogatás felhasználásával valósult meg, melynek keretében a közösségi színtér tetőzetének teljes felújítása, valamint a rendezvényterem parkettájának cseréje történt meg.

A lakosság megtartása, illetve az életminőségének javítása érdekében a megvalósult fejlesztés elengedhetetlen volt. A faluház, amely közösségi színtérként funkcionál, 1960-ban épült, a régi tető beázott, és a parketta teljesen elhasználódott.

Az épület tetőfelújítását végeztük 496,5 m2 felületen. A régi cserépfedés bontásra került és új, cserepes lemezborítást kapott. Az új tető szerkezete kisebb súlya révén nagyobb biztonságot jelent a több mint 50 éves épület fennmaradása érdekében. Az elhasználódott, tönkrement parketta cseréjét végeztük el, és új hidegburkolat került elhelyezésre a rendezvényteremben 166,7 m2 felületen. A rendezvénytér és színpad borítása kőporcelán lapokkal valósult meg, melyek magas kopás állóságúak. A felújítással egy időben elvégeztük a tisztasági festést, és egyéb kisebb javításokat az épület kulturált megjelenése érdekében.

A felújított épület takarítását és teljes rendbetételét, a bútorok mozgatását, az épület környezetének rendezését, takarítását, hulladékelszállítását közfoglalkoztatott munkások bevonásával végeztük. A munkálatok során részt vett 6 fő közfoglalkoztatott, és a szakmai személyzet.

Várható eredmény a lakosság megtartása, életminőségének fejlesztése, korszerű közösségi tér kialakítása. Színvonalas közösségi rendezvények tartására alkalmas hely jött létre a településen, amely jelentős közösségfejlesztő hatással bír.

A műszaki átadás/átvételt követően nyílt napot rendeztünk a lakosság számára. A nyílt nap meghirdetésére igénybe vettük a község honalapját, valamint minden kunbaracsi lakos szórólapon értesülhetett a nyílt nap időpontjáról és tartalmáról.

Ekkor mindenki megtekinthette az elkészült, felújított faluházat, és polgármester úr tájékoztatta a jelenlévőket, a felújítással kapcsolatos összes körülményről, többek között a támogatás forrásáról, és a kivitelezési munkálatokról. A jelenlévő érdeklődők örömmel nyugtázták a megvalósult fejlesztést, és elégedettségüket fejezték ki.

Legközelebbi nagyrendezvényünk szeptember 13-án lesz, a Hagyományőrző Szüreti Mulatság, melynek keretében birtokba veheti a településünk teljes lakossága.

Köszönjük a projekt támogatását, és köszönetünket fejezzük ki a közreműködő szervezetnek, a Homokhátság Fejlődéséért Vidékfejlesztési Egyesület minden munkatársának a szakmai támogatását a projekt megvalósítása során.

Projekt képek: képek 

4. Kerekegyháza Város Önkormányzata (2014. szeptember 22.)


Rendezvénytér kialakítása az Egészségház előtti területen Szent István téren 

Kerekegyháza Város Önkormányzata az ÚMVP IV. tengely – a 35/2013. (V.22) VM rendelet alapján a Helyi Vidékfejlesztési Stratégiák LEADER fejezetének végrehajtásához 2013-ban nyújtandó támogatások jogcím keretében - 8549873503 azonosító számú pályázaton támogatást nyert. A nettó kiadásra jutó támogatási összeg 10.644.133 Ft.
 
A Leader pályázati forrásból megvalósult a rendezvénytér térkő-burkolattal való ellátása, 6 db faház, 12 db rögzített szabadtéri pad és 6 db hulladékgyűjtő elhelyezése.  
A fejlesztés keretében 2 db rendezvénysátor, mely rendezvények alkalmával igény szerint 200 fő befogadását tudja biztosítani, és 40 db sörpad garnitúra beszerzése is megvalósult. 
 
A Petőfi Népe sajtóban az önkormányzat által meghirdetett nyílt nap 2014. augusztus 19-én megszervezésre került, Kerekegyházán, a Szent István téren. 
Kerekegyháza Város Önkormányzata a nyílt nap keretében bemutatta a fejlesztést. 

A sikeresen megvalósított LEADER pályázat Kerekegyháza Városban a helyi termelők, kézművesek számára bemutatkozási lehetőséget, valamint a helyi társadalmi kapcsolatok számára megfelelő színvonalú rendezvényteret biztosít. 

A projekt alapadatai:

  • Projekt címe: Rendezvénytér kialakítása az Egészségház előtti területen Szent István téren
  • Pályázó neve: Kerekegyháza Város Önkormányzata
  • Nettó kiadásra jutó teljes összeg (Ft): 10 644 133
  • Kötelezettségvállalás teljes összege (Ft): 10 644 133
  • Támogatási arány (%): 100
  • Projekt jellege: szolgáltatásfejlesztés
  • Megvalósítás helyszíne(i): 6041. Kerekegyháza, Szent István tér 726/5 hrsz. 

A fejlesztés eredményét bemutató fényképek: 

  • Az új térkő-burkolatról, faházakról, kukákról és a rögzített szabadtéri padokról
  • A támogatásból beszerzett sátrakról, sörpadokról
  • A 2014.08.19.-én megtartott nyílt napról

 
Projekt képek: képek

5. Nyárlőrinc az Idősekért Alapítvány (reg.szám: 1009688975, 2014. szeptember 26.)

Fejlesztést bemutató összefoglaló dokumentáció

Pályázó neve: Nyárlőrinc az Idősekért és a Rászorulókért Alapítvány 
Székhely: 6032 Nyárlőrinc, Dózsa Gy. u. 34. 
Képviseletre jogosult: Kovácsné Kővágó Ágnes  
MVH regisztrációs szám: 1009688975 
Megvalósítás helyszíne: Nyárlőrinc 
Projekt jellege: közösségfejlesztés  

Projekt témája: Idősek napközi otthonának kialakítása  
(Helyi életminőség fejlesztése, Helyi jellegzetességeket magán viselő rendezvénytér kialakítása HVS cél) 

A fejlesztés részletes bemutatása:

Nyárlőrinc az Idősekért és a Rászorulókért Alapítvány részéről olyan fejlesztés valósult meg Nyárlőrinc Község központjában, melynek keretében a helyi közösség idősebb generációjának társadalmi kapcsolatok színhelyéül szolgáló helyszínre vonatkozó igénye kiszolgálhatóvá vált. Az idősek és rászorulók számára kialakított rendezvénytér hozzájárult a település társadalomformáló erejének növeléséhez, olyan helyszínt teremtve ezzel a településen, ahol partneri együttműködések alakulhatnak ki a közeli települések hasonló társadalmi csoportjaival, erősítve a helyi közösségi életet és a vidék népességmegtartó erejét.  
A beruházásnak otthont adó Nyárlőrincen a helyi közösség összetartó, a lakosok példásan segíti egymást, közösségi rendezvények keretében gyakran találkoznak a helyiek.  
E találkozókat már nem csak külső helyszínen, hanem korszerűen felszerelt, nehezen mozgó személyek, idősek vagy mozgássérültek számára is könnyedén megközelíthető és használható épületben lehet megszervezni. A korábbi, használton kívüli tűzoltó szertár átalakítását követően a település a helyi jellegzetességeket magán viselő rendezvénytérrel gazdagodott.  

A Nyárlőrinc az Idősekért és a Rászorulókért Alapítvány a LEADER pályázata keretében a már meglévő, azonban használton kívüli tűzoltó szertár átalakításával és akadálymentessé tételével lehetővé tette, hogy a község rendelkezhessen egy a helyi jellegzetességeket magán viselő rendezvénytérrel, melyet a helyi önkormányzat bocsátott az alapítvány rendelkezésére.  
Az átalakítást követően a jó terepadottságokkal rendelkező ingatlanon fekvő épület akadálymentes megközelíthetősége maradéktalanul megvalósult, hiszen az alapítvány a már nehezen mozgó idősek és egyéb fogyatékossággal rendelkező személyek számára is elérhető közösségi teret alakított ki az esélyegyenlőség jegyében, hiszen olyan nyílászárók kerültek beépítésre, melyek nem rendelkeznek küszöbbel, így mindenki számára használható az épület. Szociális blokk és terasz kialakítása is megtörténtek, továbbá rámpa került beépítésre a mozgáskorlátozottak fokozottabb biztonsága érdekében. Az ingatlanon telekhatáron belül akadálymentes parkoló is elkészült, mely európai szintű megközelíthetőséget tett lehetővé.  
A beruházás eredményeképpen olyan helyi jellegzetességeket magán viselő rendezvénytér jött létre Nyárlőrincen, mely a helyi közösség idősei és más okokból rászorulói számára napközbeni találkozóhelyet biztosít, ahol közösségi foglalkozások, társasjátékok és más szabadidős tevékenységek kerültek és kerülnek megszervezésre. 

Projekt képek: képek 

6. Lakiteleki Faluszépítő Egyesület (reg.szám: 1009670196, 2015. február 2.)

LEADER Faluszépítő Egyesület
Petőfi Sándor Művelődési Ház felújítása

Ügyfél neve: Lakiteleki Faluszépítő Egyesület
Reg.szám: 1009670196
Feltöltés dátuma: 2015. február 2.

Pályázati összefoglaló

A múlt
A lakiteleki Petőfi Sándor Művelődési Ház 2013-ban ünnepelte fennállásának 50. évfordulóját. A település civil szervezetei méltóképpen ünnepelték az évfordulót!
Ez alatt az ötven év alatt megszámlálhatatlanul sok rendezvény, klubest, koncert, mozi vetítés, iskolai és színházi előadás zajlott a falai között és megtippelni sem lehet, hogy mennyi baráti kötődés, kapcsolat, szerelem vagy esetleg házasság magvainak csírája indult meg ezen a helyen. Az épület ma is szakkörök, klubok, zenekarok, táncosok, amatőr színészek otthona, a település rendezvényeinek helyszíne, amelyet a helyi közönség szívesen látogat, magáénak tekint.
A 2012-es évben egy pályázatnak köszönhetően energetikailag megújult a művelődési ház. A nyílászárók cseréjével és a fűtés korszerűsítésével sokkal gazdaságosabban működtethető az épület és nagyon szép homlokzatot kapott a beruházás folyamán.
A település régiós kulturális központtá válásának egyik alapvető feladata volt a belső terek megújítása, a színházterem, a színpad, az öltözők, a klubtermek felújítása, eszközök beszerzése.

Valami elkezdődik
A Lakiteleki Faluszépítő Egyesület magáénak érezte a feladatot és sikeres pályázaton komoly összeget nyert a belső felújítás megkezdésére. Átfogó koncepció részeként az elnyert összeg segítségével az első lépéseket sikerült megtenni az épületben.

A színpad
A régi, poros deszkaborítású színpad, amely a néptáncosok alatt minden alkalommal kiengedte a pórusai közül az elmúlt évtizedek porát, kibővült és pormentessé vált. A használatlan zenekari árok, amely 50 éven keresztül választotta el a nézőket a színpadtól, beépítésre került, így közel 20 négyzetméterrel sikerült megnövelni a színpadot, valamint a régi létraszerű feljárók helyett két széles és kényelmes lépcsőt sikerült kialakítani a szakembereknek. OSB lemezekkel illesztették össze a régi és az új színpadrészt, majd úgynevezett balett szőnyeggel borították le az egész területet. Felmoshatóvá, rendezetté vált a színpad a helyi civil művészeti csoportok hatalmas örömére.

A hangtechnika
A hangtechnikai fejlesztés már régen váratott magára a lakiteleki művelődési házban. A pályázatnak köszönhetően négy darab aktív hangfalat sikerült rendszerbe állítani. A beüzemeléshez szükséges kábelek és csatlakozók összeszerelése után egy minden tekintetben megbízható, igényes, magas műszaki színvonalú technika áll rendelkezésre ezentúl a rendezvények, előadások ki hangosítására.

A fénytechnika
A régi, elavult fénytechnika cseréje nagyon ráfért a színházteremre, hiszen az energetikai felújítás során az épületben minden fogyasztó energiatakarékossá vált, viszont a színpadi reflektorok maradtak a régiek, darabonként 1500 W teljesítménnyel. A műsorok, színdarabok korábban is megkívánták volna a fényvezérlés lehetőségét, de ez csak most, a pályázatnak köszönhetően valósult meg. Hat darab fixen szerelt és kettő darab mobil feladatokra is alkalmas RGB LED PAR színes reflektor került beszerzésre, amelyek áramfogyasztása a töredéke a régi lámpákhoz képest, a működésük időtartama lényegesen hosszabb. Egy fényvezérlő pult és a teljes kábelezés után lehetővé vált a színpad bevilágítása akár fehér, akár színes fényekkel. Hatalmas lépés ez a település civil csoportjai számára, hiszen az előadásokba ezeket a látványelemeket is be tudják ezentúl építeni, legyen szó táncról, muzsikáról vagy színjátszó előadásról.

A klubterem
A pályázatnak köszönhetően a művelődési ház egyik klubtermét új kopásálló PVC burkolattal látták el. Napi szinten több rendezvény zajlik a klubtermekben, nagyon rájuk fért már a felújítás. A régi, szakadt bevonat után mind a táncosok, mind a nyugdíjas klub tagjai lelkesen vették birtokukba a termeket.

A nézőtér
A legnagyobb munka és a legtöbb megoldásra váró feladat a nézőtér felújítása volt. Több, mint 300 fa nézőtéri szék felújítása, kárpitozása, valamint a padló megújítása, amelyet nagyban nehezített az a tény, hogy igazi színházteremről van szó, tehát döntött a padlója. A teljes terem hosszában a szintbeli eltérés megközelíti a 2 métert. A szakemberek csodálatos munkát végeztek. A széksorokat felújították, pácolták, lakkozták, valamint kopásálló szövettel kárpitozták be az ülőlapokat. Modul szőnyeg-rendszer segítségével olyan borítást kapott a padló, amelyet bármilyen gond, foltosodás, szennyeződés esetén azonnal a legkisebb bontási munkálattal javítható. Emellett szép, jól takarítható és igényes.

A település lakói, a gyermekek, az aktív felnőttek és a nyugdíjasok is civil csoportokba szerveződve a művelődési házban tartják összejöveteleiket, próbáikat, előadásaikat.
Ezzel a projekttel az első nagy lépést sikerült megtenni azon az úton, amely az épület teljes belső felújításához, bővítéséhez vezet majd a hosszú távú tervek szerint.

2014.december 14-én este a Lakiteleki Színjátszó Kör egy fergeteges kabaré előadással adta át ünnepélyesen a közönségnek a nézőteret, mutatta be a fejlesztéseket. Az előadás után a nézőket felhívták a színpadra, hogy olyanok is kipróbálhassák a világot jelentő deszkákat, akik eddig még nem jártak rajta...

A projekt keretében megvalósult egy új közösségi tér, mely megvalósítja célunkat, miszerint célunk a Lakitelek közösségének kulturális és családi értékei, a közösség társadalomformáló ereje, valamint a helyi társadalmi kapcsolatok számára megfelelő színvonalú rendezvényteret tudjunk biztosítani a Petőfi Sándor Művelődési Ház részleges felújításán keresztül.

Projekt képek: képek

7. Rekreációs és Tenisz Club (reg.szám: 1009670493, 2015. augusztus 6.)

Fejlesztést bemutató összefoglaló dokumentáció

Pályázó adatai:

  • Pályázó neve: Tenisz és Rekreációs Club
  • Cím: 6060 Tiszakécske, Vincze János Nándor u. 9.
  • MVH regisztrációs szám: 1009670493
  • Támogatási arány: 100%
  • Projekt jellege: közösségfejlesztés
  • Megvalósítás helyszíne: Tiszakécske

Fejlesztés megnevezése: Jógaközpont kialakítása  
(Helyi jellegzetességeket magán viselő rendezvénytér kialakítása, Helyi életminőség fejlesztése HVS cél)

A fejlesztés részletes bemutatása:

A Tenisz és Rekreációs Club Egyesülete olyan közösségi tér kialakítását valósította meg, mely a tevékenységéhez kapcsolódó sportolással harmonizál.  

A Tenisz és Rekreációs Club Egyesülete több éve működő sport Egyesület, eddig egy régi épületben tartotta óráit és edzéseit, amit jelen pályázat keretén belül le tudott cserélni egy vadonatúj épületre.
 
Az elkészült épület 20 fő férfi és 20 fő nő sportolására alkalmas.
 
A vendég a fedett-nyitott előtéren keresztül (ahol a kerékpárját letámaszthatja) jut a főbejáraton keresztül a szélfogó előtérbe, ahonnan balra helyezkedik el az edzőterem. A szélfogó előtérben víz-automatát és üdítő automatát lett elhelyezve egy falfülkében, amelyet az öltöző előteréből választottunk le. Az automatákhoz egyszer használatos műanyag poharak tartoznak, vagy a sportolók saját poharukat használják.
 
Szemben jutunk be a különnemű öltözőkbe. A helytakarékosság jegyében az öltözőből újra ebbe a szélfogó előtérbe, innen az edzőtermekbe jut a vendég. Az öltözőkbe betekintést gátló előtéren keresztül jutunk be. Az előtérből illemhely, nyílik, amely az edzőtermekhez is szolgál, és úgy használható, hogy nem kell az öltözőbe feltétlen bemenni. Ezért az előtérben hideg-melegvizes kézmosót, a női előtérben takarításhoz hideg-melegvizes kifolyószeleppel ellátott falikutat helyeztünk el. A női előtérben, zárt szekrényben tárolják a takarító szereket és eszközöket. A férfi Wc-ben piszoár berendezést is elhelyeztünk a nagyobb higiénia biztosíthatósága érdekében. Az öltözők méretezésénél a 0,6 m2/fő alapterület-igényt vettük figyelembe. Az öltözők fogasos rendszerűek. Az öltözők természetes szellőzését és világítását biztosítottuk, a zárt előterek és WC-k gépi szellőzésűek, amelyet a világításkapcsoló vezérel. Az öltözőkből nyílik a természetes szellőzésű és világítású mosdó helyiség. A helytakarékosság jegyében a 10 férőhelyenként biztosítandó zuhanyozókat 2-2 zárt zuhanykabinban helyeztük el, amelyeket gépí úton közvetlenül szellőztetünk, így a mosdó helyiségek párafogóként is működnek. A meleg víz ellátás a két mosdó között kialakított gépészeti helyiségből történik. 
A nyitórendezvény 2015 február 21-22-én került megrendezésre.

Projekt képek: képek

4. Számú Intézkedés - Helyi termék feldolgozásának és piacra jutásának elősegítése
1. Felföldi Zoltán /Reg.szám: 1001121487, fd: 2014.10.29./

Felföldi Zoltán
Közösségi érdekeket szolgáló tevékenység

Projekt képek: képek

1. alkalom2. alkalom
Emlékeztető
Igazolás
Emlékeztető
Igazolás
5. Számú Intézkedés - Mezőgazdasági termelők eszköz- és gépállományának javítása
1. Balogh Károly /Reg.szám: 1002950222, f. d. 2013. 12. 27./

Fejlesztést bemutató összefoglaló dokumentáció

Balogh Károly egyéni vállalkozó Mezőgazdasági termelők eszköz- és gépállományának javítása megnevezésű, Európai Mezőgazdasági Vidékfejlesztési Alapból a Helyi Vidékfejlesztési Stratégiák LEADER fejezetének végrehajtásához 2013-ban nyújtandó támogatások vonatkozásában benyújtott pályázathoz kapcsolódóan a Homokhátság Fejlődéséért Vidékfejlesztési Egyesület Helyi Akciócsoport Helyi Bíráló Bizottsága támogatásra javasolta a Mezőgazdasági gépbeszerzésre irányuló Projektadatlap és a KR dokumentum alapján a beruházási célt.

Jelenleg Helvécián és a környező falvakban a több 10 hektáros termőterületen történő vegyes gazdálkodás (állattartás és növénytermesztés) keretében elavult régi gépekkel és 6 fő munkavállalóval dolgozik a gazdaság. A pályázat pozitív elbírálásának köszönhetően beszerzésre került

  • kettő darab 2013-as gyártású és 2013 évi első forgalomba helyezésű 892.2 EU minőségű 66 kW teljesítményű, négyütemű, vízhűtéses dízelmotoros traktor, melyhez a fő darabokra 3 év szavatossági garancia, illetve 1 év vagy 1.000 üzemóra teljes körű garancia tartozik,
  • egy darab Garden-Jet 2200/810 axiál ventillátoros vontatott permetező, melynek tartálytérfogata 2.000 liter, ventilátor átmérője 810 mm, teljesítménye 58.000 m3/h
  • egy darab vontatott 7 csillagkerekes, 1,2 m kerékátmérőjű rendsodró, melynek munkaszélessége forgatásnál 4 m, rendkezelésnél 3 m. És 
  • egy darab Apple MacBook notebook.

 
Ezen gépek és eszközök használatával a gazdaság költséghatékonysága javul, mivel a régi eszközök javítása jelentős összeget emésztett fel évről évre. Továbbá emelkedik a versenyképesség és a jövedelemtermelő képesség is.

A mezőgazdasági tevékenységgel hozzájárul a térség hagyományainak ápolásához, ugyanis a település alapítója, Wéber Ede 120 évvel ezelőtt szőlőt telepített a Községben, ezt a hagyományt a vállalkozás vezetője mint magánember és mint vállalkozó is tovább szándékozza adni az utókor számára. Tevőlegesen ez a társadalmi felelősség- illetve szerepvállaláson keresztül valósul meg, miszerint a helyi Önkormányzat által évente megrendezendő Szüreti Napok alkalmával díjmentesen biztosítja a saját gazdaságban megtermelt gyümölcsöket díszítés és étkezés tekintetében is.

A vissza nem térítendő támogatással megvásárolt traktorok lehetőséget biztosítja, hogy a falu több mint 80 km hosszúságú külterületi útjainak karbantartási munkáiban aktív részvétel vállalását, miszerint a földutak gyalulása, karbantartása következtében a község külterületi lakosai számára a közösségi szolgáltatásokhoz való hozzájutást nagyban elősegíti.

Mindemellett a jelenlegi foglalkoztatotti létszám egy fővel emelkedett, mára már 7 fő teljes munkaidős munkavállalóval eredményesen működik a vállalkozás.

Amennyiben a későbbiekben is lehetőség nyílik a vissza nem térítendő támogatások elnyerésére, úgy bátran biztatok minden fejleszteni szándékozó vállalkozót, hogy az első ránézésre rémisztőnek tűnő utat járja végig, mert ahogy az egyéni vállalkozásnak sikerült, úgy sikerülhet bárkinek!

Közösségi érdeket szolgáló tevékenység 

Beruházás és társadalmi felelősségvállalás képekben: képek

2. Dr. Bodor Péter /Reg.szám: 1001032233, f. d. 2014. 04. 30./

Fejlesztést bemutató összefoglaló dokumentáció

Gazdálkodásomban főképp gyümölcstermesztéssel kívánok foglalkozni, 5 éven belül teljesen át szeretnék állni a szántóföldi növénytermesztésről. Ennek megvalósítása érdekében az elmúlt 3 évben telepítettem 10 hektár intenzív gyümölcsöst (3-3 hektár kajszi, szilva, cseresznye), kurrens, új fajták bevonásával.

A 8548276020 számon elnyert Leader pályázat megvalósítása kapcsán megvásárlásra került egy Goldoni Star 100 típusú munkagép, valamint egy ACER márkájú laptop. A Leader pályázattal párhuzamosan a kertészeti géppályázaton is elnyertem a gyümölcstermesztéshez szükséges munkagépek megvásárlására fordítható keretet.

A pályázaton nyert Erőgép és Munkagépek megvásárlásával 100 %-ban elértem a bérmunka és bérgépek kiváltását, melynek már az idei évben látható - pozitív - nyomai lesznek gazdálkodásom számvitelében. A saját gépekkel elvégzett munka többletköltsége (üzemanyag, amortizáció, fenntartás stb.) mindössze 30-35%-a bérmunka kiadásoknak, így az erre fordított összeg 65-70%-a marad a gazdálkodásomban, ami hektáronként mintegy 50-70 ezer forinttal csökkenti a ráfordításokat.

Ugyanakkor a megvásárolt speciális gépek kifejezetten a gyümölcstermesztést szolgálják (pl: a kertészeti traktor elfér a keskenyebb sortávú intenzív ültetvényekben; az oldalazó talajmaró kiváltja mechanikus talajművelést, így az értékes kézimunkaerő átcsoportosítható a speciális szakmai feladatokra; szárzúzó géppel a mechanikai sorművelés leváltható a környezetbarát talajművelésre stb). Így a korábbi kompromisszumos megoldások helyett speciálisan a gazdálkodásomhoz szükséges művelő eszközökkel tudom az ültetvényeimet ápolni (pl: MTZ 82 traktor a termőre forduló 4, 5 m sortávolságú ültetvénybe már csak nehezen fér el, a traktor fülkéje a belógó ágakat és az azokon levő termést károsítja, míg az ágak csapódása a traktort is összekarcolta).

A pályázaton vásárolt laptop számos tervezési, naplózási munkában van segítségemre. Gazdálkodásom pontos vezetéséhez elengedhetetlen, hogy egy biztonságos tárhelyen tarthassam a fájlokat. Így a pályázaton vásárolt laptop, internetkapcsolat nélküli üzemmódban, csak a gazdálkodással összefüggő adatokat és számításokat tartalmazza (pl: ültetvény térképek, művelési napló; növényvédelmi napló; teendők listája; gazdálkodással kapcsolatos kontaktlista: könyvelő, növényvédelmi szakmérnök, hivatalok nyitvatartási ideje stb.)

Összességében a pályázaton vásárolt gép és eszköz, elengedhetetlen gazdálkodásom fenntartható fejlődéshez, megvásárlásával már az első évtől tervezhetőbbé, és gazdaságosabbá tehető működésem.

Közösségi érdeket szolgáló tevékenység 

A 8548276020 számon elnyert Leader pályázat megvalósítása kapcsán, a Kecskeméti Református Gimnázium diákjai számára gazdaságomban termett friss gyümölcsöt adományoztam, a vállalásban leírtak szerint 3 alkalommal, alkalmanként 50 ezer forint értékben.

Ezzel hozzájárultam a diákok egészséges étkeztetéséhez, valamint reményeim szerint felkeltettem az érdeklődésüket a kertészeti termesztéssel kapcsolatban. Az iskola igazgatójával megállapodtunk továbbá abban is, hogy a biológia szakos diákok a következő tanévtől látogathatják az ültetvényemet, ahol a kertészet, illetve a gyümölcstermesztés biológiai vonatkozásait gyakorlatban is megtekinthetik. Mindezzel szeretnék hozzájárulni, hogy az oktatásban megkapott elméleti anyagok a gyakorlati tapasztalatokkal kiegészítve rendszerezhetőbbé váljanak a diákok számára.

Projekt képek: képek 

3. Tormási Zoltán /Reg. szám: 1001122440, f. d. 2014. 04. 07./

Fejlesztést bemutató összefoglaló dokumentáció

Adatok:
Pályázó neve: Tormási Zoltán
Lakcím: 6032 Nyárlőrinc, Úttörő u. 6.
MVH regisztrációs szám: 1001122440
Támogatási arány: 60%
Projekt jellege: gazdaságfejlesztés
Megvalósítás helyszíne: Nyárlőrinc

Fejlesztés megnevezése: Szántóföldi növénytermesztés korszerűsítése
(Helyi vállalkozások fejlesztése, Mezőgazdasági termelők eszköz- és gépállományának javítása) 
 
A fejlesztés célja a mezőgazdasági gazdálkodó tevékenységem eszközbeszerzéssel, valamint gépbeszerzéssel való versenyképesebbé tétele, ennek érdekében szántóföldi permetező beszerzésével közvetlenül saját, közvetve pedig a település gazdaságának fejlesztése valósult meg, hiszen a gazdálkodás, mezőgazdasági termelés jelentős a térségben, a gazdálkodás jellemzően az egyik húzóágazat az Alföldön.

Vegyes gazdálkodással foglalkozom egyéni vállalkozóként, ahol a növénytermelés mellett állattenyésztés is tevékenységi körömbe tartozik. Jelenleg elsősorban szántóföldi növénykultúrás gazdálkodást végzek, ezen tevékenységemhez kapcsolódik a megvalósított gépbeszerzés és eszközállomány bővítés.
Ennek eredményeképpen a gazdálkodást a környékbeli mezőgazdasági területtel rendelkezők számára ellenszolgáltatás fejében tudom biztosítani.
Kiemelt figyelmet fordítok gazdaságomban a környezetbarát technológiák alkalmazására és a megelőző védekezésre. Ezért a támogatással megvásárolt vontatott szántóföldi permetezőgéppel a korszerű, gazdaságos módszerrel tudom biztosítani a növényzet megelőző védelmét, ezáltal egészséges növények termelése válik lehetővé. A mezőgazdasági gépekkel szemben támasztott sokoldalú követelmények kielégítésére való törekvés, valamint a gazdaságos kihasználhatóság iránti igény miatt volt szükség a termeléstechnológia korszerűsítésére gazdaságomban.
A támogatással beszerzett Berthoud TRACKER 3200 a végletekig leegyszerűsített kezelhetőséggel rendelkező gép, melynek bal oldalán lévő, Berlogic panelen elhelyezett szeleprendszer, mely hihetetlenül egyszerű módon, csupán 3 kar segítségével másodpercek alatt képes lehetővé tenni a permetezőgép 17 funkciójának vezérlését. A közvetlenül a szeleprendszer mögött elhelyezett szivattyú következtében a csövek száma, lecsökkent ill. maximálisan lerövidült. A gép külső szemrevételezésekor a csövek kívülről egyáltalán nem láthatóak. Ennek a megoldásnak további eredménye, hogy jószerivel alig vehető észre visszamaradó anyag és lerakódás.
A vegyszerbekeverő tartály elhelyezése, annak optimális magasságának megtervezése a műszaki, ergonómiai és egészségügyi szempontok maximálisan alapul vételével történt. A közvetlenül a Berlogic panel mellett található vegyszerbekeverő tartály segítségével a permetlé könnyen és gyorsan keverhető be, s az ezen tartályban lévő göngyölegmosó segítségével a göngyölegek gyorsan és hatékonyan moshatóak, s mindez úgy kivitelezhető, hogy a kezelő személy arca, testfelülete a lehető legmesszebb kerül a vegyszertől, tehát a biztonságos használat maximálisan megvalósulhat.
 
Emellett mobiltelefon (Samsung Galaxy) vásárlással biztosítottam az állandó elérhetőségemet a mezőgazdasági bérszolgáltatásaim igénybe vevői számára, így a megtermelt termékek számára olyan közvetlen értékesítési lehetőségek is megnyílnak, melyek a versenyképesség fenntartása érdekében elengedhetetlenül fontosak.

Gazdaságom jövedelemtermelő képességének javulását várom a beruházás megvalósításától, továbbá helyi gazdaság élénkülését. Továbbá a fejlesztés keretében társadalmi tevékenységet végzek, mellyel a közösség hasznos tagjaként hozzájárulok a település és környezete fejlődéséhez.

Nyárlőrinc, 2014. április 07. 

Közösségi érdeket szolgáló tevékenység 

A helyi igényeknek megfelelő közösségi érdekeket szolgáló tevékenységeket végeztem a támogatásból beszerzett gép segítségével, ezáltal a közösség hasznos tagjaként hozzájárulok a település és környezete fejlődéséhez.
 
1. alkalom: Nyárlőrinc Község Önkormányzata számára a települési környezet javításának érdekében földmunkák végzését vállaltam, amelyet megvalósítottam azzal, hogy a csatornahálózatot és a településen található útpadkák simítását elvégeztem, a fölöslegesség vált földanyagot és zöldhulladékot elszállítottam.
Dátum: 2014. 04. 02.
Ráfordítás értéke: 50. 000 Ft

Igazoló indikátorok:

  • Emlékeztető
  • Önkormányzat igazolása
  • Fényképek 

2. alkalom: Nyárlőrinc Község Önkormányzata számára a települési környezet javításának érdekében földmunkák végzését vállaltam, amelyet megvalósítottam azzal, hogy a csatornahálózatot és a településen található útpadkák simítását elvégeztem, a fölöslegesség vált földanyagot és zöldhulladékot elszállítottam.
Dátum: 2014. 04.04.
Ráfordítás értéke: 60.000 Ft

Igazoló indikátorok:

  • Emlékeztető
  • Önkormányzat igazolása
  • Fényképek

Társadalmi felelősségvállalásunk alapja a közös értékteremtés. A helyi gazdálkodókkal együtt képességeinkből és lehetőségeinkből adódóan kötelességünknek érezzük, hogy felelősen és fenntarthatóan működjön településünk, élhető környezetben dolgozzunk és éljünk.

Ezért mindent megteszünk, hogy Nyárlőrinc szép és élhető település maradhasson továbbra is, ezért az önkormányzat számára társadalmi munka keretében biztosítottunk segítséget a településkép megtartásában, fejlesztésében, melyet a jövőben is fenn kívánunk tartani.

Nyárlőrinc, 2014. április 07.

Projekt képek: képek

4. Felföldi Zoltán Kálmán /Reg. szám: 1001121245, f. d. 2014. 06. 13./

Fejlesztést bemutató összefoglaló dokumentáció

Felföldi Zoltán Kálmán őstermelő (1001121245 MVH regisztrációs számú) pályázó által az 5. számú "Mezőgazdasági termelők eszköz- és gépállományának javítása" megnevezésű intézkedésre "Felföldi Zoltán Kálmán őstermelő mezőgazdasági gép- és eszközbeszerzése" címen benyújtott projekt javaslatát a Homokhátság Fejlődéséért Vidékfejlesztési Egyesület Helyi Akciócsoport Helyi Bíráló Bizottsága támogatta. 
A támogatott projektjavaslatot követően beadott támogatási kérelmet a 35/2013 (V.22.) VM rendelet alapján a Helyi Vidékfejlesztési Stratégiák LEADER fejezetének végrehajtásához 2013-ban nyújtandó támogatások jogcím keretében az MVH támogató határozatot hozott. 

Projekt adatok 

Pályázó neve: Felföldi Zoltán Kálmán őstermelő
Pályázó székhelye/lakcíme: 6032 Nyárlőrinc, III. ker. 52/a
MVH regisztrációs szám: 1001121245
Fejlesztés megnevezése: Felföldi Zoltán Kálmán őstermelő mezőgazdasági gép- és eszközbeszerzése
Illetékes HACS: Homokhátság Fejlődéséért Vidékfejlesztési Egyesület 
HBB támogató nyilatkozat azonosítója: 62/2013/HBB
HVS cél megjelölése: Helyi vállalkozások fejlesztése
HVS intézkedés megjelölése: Mezőgazdasági termelők eszköz-és gépállományának javítása
Támogatható tevékenységek megjelölése:

  • gépbeszerzés
  • eszközbeszerzés
  • egyéb

 
Kötelezettségvállalás teljes összege: 8 182 672 Ft
Nettó kiadásra jutó támogatás összege: 6 443 049 Ft
A megítélt támogatás összege euróban: 27 994, 09 EUR
Megvalósítás helyszíne: 6032 Nyárlőrinc, III. ker. 52/a.

A projekt

Jelenlegi tevékenység: Mintegy 5ha területen folytatok mezőgazdasági termelést, ezen kívül erdőgazdálkodási tevékenységgel foglalkozom. Gép- és eszközparkomat kívántam bővíteni a hatékonyabb, gyorsabb munkavégzés megteremtéséhez. A fejlesztés előtti eszközparkom elavult volt. A mai mezőgazdasági termelésben elengedhetetlen feltétel a gépek korszerűsége és ebből adódó hatékonysága.

Célok: Őstermelőként az eszköz- és gépállományom javítása támogatással, traktor, homlokrakodó, pótkocsi és ásó beszerzésével, így jelentős költség megtakarításra tehetek szert, melyet más fejlesztésre, erőforrás bővítésre fordíthatok a térségen belül, ezzel közvetve elősegíti a HVS 3. számú - "Helyi vállalkozások fejlesztése" célkitűzésének megvalósulását.

A konkrét fejlesztés és projektkörnyezet bemutatása és indoklása: A traktort és a hozzá tartozó gépeket helyi gazdaságomban kívánom használni. A környékbeli állattartóknak értékesítek gabonát, szénát, tűzifát, melyek szállítását a fejlesztés előtti elavult eszközökkel nem tudtam végrehajtani.
Ezen kívül a tárcsázáshoz, gyökérszaggatáshoz, szántáshoz munkaeszközeim vannak, de a traktorom elavult volt, nem volt működő képes, nem érte volna meg javítani. Pótkocsim, homlokrakodóm még nem volt, melyeket szintén jelen pályázat keretében vásároltam meg. Ezeken kívül szükségesnek láttam egy erős ásót is a gépi finommunkák kiegészítéseként.

A gép- és eszközbeszerzésem által nő a versenyképességem másokkal szemben, hosszú távon fenntarthatóvá válik a gazdaságom, megmarad jövedelemtermelő képességem, ami közvetve hozzájárul a HVS célkitűzésének magvalósulásához.

Eredmények: 1db traktor, 1db homlokrakodó, 1db pótkocsi, 1db ásó, együttműködés két szervezettel, 3db közösségi érdekeket szolgáló tevékenység.

Együttműködés: Több szférát érintő együttműködés keretében valósult meg projekt, mely kölcsönös előnyökön alapul
Együttműködő felek: Nyárlőrinc Község Önkormányzata, Polgárőr Egyesület Nyárlőrinc.

Társadalmi felelősségvállalás: Pályázatomban vállaltam, hogy a projekt megvalósulását követően 3 alkalommal a helyi igényeknek megfelelő közösségi érdekeket szolgáló tevékenységeket valósítok meg.

Közösségi érdeket szolgáló tevékenység 

Projekt képek: képek

5. Madariné Mérő Ágnes /Reg. szám: 1001092769, f. d. 2014. 06. 18./

Fejlesztést bemutató összefoglaló dokumentáció

Madariné Mérő Ágnes őstermelő (1001092769 MVH regisztrációs számú) pályázó által az 5. számú "Mezőgazdasági termelők eszköz- és gépállományának javítása" megnevezésű intézkedésre "Madariné Mérő Ágnes őstermelő gép- és eszközállományának javítása" címen benyújtott projekt javaslatát a Homokhátság Fejlődéséért Vidékfejlesztési Egyesület Helyi Akciócsoport Helyi Bíráló Bizottsága támogatta.

A támogatott projektjavaslatot követően beadott támogatási kérelmet a 35/2013 (V.22.) VM rendelet alapján a Helyi Vidékfejlesztési Stratégiák LEADER fejezetének végrehajtásához 2013-ban nyújtandó támogatások jogcím keretében az MVH támogató határozatot hozott.

Projekt adatok

Pályázó neve: Madariné Mérő Ágnes őstermelő 
Pályázó székhelye/lakcíme: 6065 Lakitelek, Kisalpár tanya 91/B 
MVH regisztrációs szám:1001092769 
Fejlesztés megnevezése: Madariné Mérő Ágnes őstermelő gép- és eszközállományának javítása
Illetékes HACS: Homokhátság Fejlődéséért Vidékfejlesztési Egyesület 
HBB támogató nyilatkozat azonosítója: 64/2013/HBB
HVS cél megjelölése: Helyi vállalkozások fejlesztése 
HVS intézkedés megjelölése: Mezőgazdasági termelők eszköz-és gépállományának javítása 
Támogatható tevékenységek megjelölése: gépbeszerzésözbeszerzéséb
Kötelezettségvállalás teljes összege: 6 827 255 Ft 
Nettó kiadásra jutó támogatás összege: 5 375 791 Ft
A megítélt támogatás összege euróban: 22 984, 30 EUR 
Megvalósítás helyszíne: 6065 Lakitelek, Kisalpár tanya 91/B 

A projekt

Tevékenység: Őstermelőként szőlő és gyümölcstermesztéssel foglalkozom és szarvasmarha hízlalással. A gép- és eszközparkom elavult volt és nem volt költséghatékony (rengeteg javítási költség, magas üzemanyag felhasználás, rossz teljesítmény jellemezte).
 
Célok: Helyi őstermelésem eszköz- és gépállományának javítása volt: traktor, permetező, motoros kasza és ásó beszerzésével. A fejlesztés támogatásával jelentős anyagi megtakarításra tehetek szert, melyet más fejlesztésre, erőforrás bővítésre fordíthatok, mellyel elősegítem a HVS 3. számú – „Helyi vállalkozások fejlesztése” célkitűzésének megvalósulását.
 
A konkrét fejlesztés és projektkörnyezet bemutatása és indoklása: Az ültetvényekben szükség van sor és sorköz művelő eszközre, mivel ez korábban nem volt megoldott. E kapcsán a megpályázott kis fogyasztású traktor kedvezően üzemeltethető. A traktor kiválasztásánál fontos szempont volt a mérete és a kezelő által, munkavégzés közben körültekinthető tér. A rendsodrás és bálamozgatás kiváló minőségbenó. Az új traktorral jelentős üzemanyag megtakarítás érhető el és a környezeti terhelés is csökken.
Egy erős ásót, mint eszközt, szintén beszereztünk az apróbb munkákhoz.
Vontatott permetezőgépre cseréltem le az üzemben levő 21éves NA-20 Kertitox permetezőmet, mivel elavult. Ez a mellett, hogy nem felelt meg a jelenlegi előírásoknak, még nagyobb folyadék mennyiséggel dolgozott és a szórásképe sem volt elégséges.
A motoros kasza a gazdaság egész területén használható, lecsökkenthető vele a gyomirtó szerek használata, azaz a környezet terhelése csökken.

A gép- és eszközbeszerzésem által hosszú távon fenntarthatóvá válik a gazdaságom, nő a versenyképességem másokkal szemben, nő a jövedelemtermelő képességem (magasabb minőségű termékek, kedvezőbb ár), ezáltal közvetve hozzájárulok a HVS célkitűzésének magvalósulásához.

Eredmények: 1db traktor, 1db permetezőgép, 1db motoros kasza, 1db ásó, együttműködés két szervezettel, 3db közösségi érdekeket szolgáló tevékenység.

Együttműködés: Több szférát érintő együttműködés keretében valósul meg a projekt, mely kölcsönös előnyökön alapul. (Lakitelek Önkormányzata, Polgárőrség Lakitelek)

Társadalmi felelősségvállalás: Vállalom 3 alkalommal helyi igényeknek megfelelő közösségi érdekeket szolgáló tevékenység megvalósítását.

Projekt képek: képek

Közösségi érdeket szolgáló tevékenység

Munka nélküli nyílt nap emlékeztető  >>>
Jelenléti ív - "2014. Nyíltnap munkanélküliek számára"  >>>
Látvány disznóvágás emlékeztető  >>>
Disznóvágás: video

6. Dr. Csepeli József /Reg. szám: 1001038059, f. d. 2014. 06. 19./

Fejlesztést bemutató összefoglaló dokumentáció 

Dr. Csepeli József egyéni vállalkozó (regisztrációs szám:1001038059) 2013.06.19-én támogatási kérelmet adtam be a Homokhátság Fejlődéséért Vidékfejlesztési Egyesület Helyi Akciócsoport Helyi Bíráló Bizottsága által jóváhagyott projektötlet elfogadását követően. Az MVH a 35/2013 (V.22.) VM rendelet alapján a Helyi Vidékfejlesztési Stratégiák LEADER fejezetének végrehajtásához 2013-ban nyújtandó támogatások jogcím keretében a 8548673256 azonosító számon nyilvántartott pályázatomat befogadta és 8.820.000 Ft támogatási összeget határozott meg. 

Projekt adatok

Pályázó: dr. Csepeli József
6000 Kecskemét, Tihany u. 7
MVH regisztrációs szám: 1001038059
Elnyert pályázat címe: Versenyképesség fokozása korszerű gépesítéssel, korszerű eszközökkel
Megvalósítás helyszíne: 6034 Helvécia, Gazdasági dűlő 18.

Vállalkozásomat 2007 óta vezetem, mint örökösi jogon folytatott vállalkozást. Fő tevékenységem a szőlő-gyümölcstermesztés közel 40 ha területen.

Fejlesztésem célja a gépállományom fejlesztése volt, így pályázatot adtam be az Európai Mezőgazdasági Vidékfejlesztési Alapból a Helyi Vidékfejlesztési Stratégiák LEADER fejezetének végrehajtásához 2013-ban nyújtandó támogatások keretében. Ennek eredményeképp beszerzésre került egy Lamborghini R2 DT E3 típusú 66 kw-os, 2014- es gyártású erőgép és egy Acer E1-572 G típusú laptop. A megvásárolt traktor használatával a gazdaságom költséghatékonysága javult, a korszerű klímás traktor szervíz igénye minimális, szemben a régi gépeinkkel, melyek javítása jelentős összegeket emésztett fel. Motorjának fogyasztása 20-30%-al kedvezőbb, költséghatékonyabb felhasználást tesz lehetővé. Fülkéjének és nyomtávjának szűkebb mérete miatt könnyebben elfér betakarításkor a gyümölcsösben, ill. a szőlő ültetvényeinkben.

A gépek finanszírozásának szükségessége miatt igénybe vettem a növekedési hitelprogram keretében felvehető 2 %-os kamatösszegű, a pályázathoz igazodó hitelkeretet. Ennek segítségével megvásároltam a gépeket és sikerült beszerezni egy mechanikus kitérésű oldalazó talajmarót is. A gép alkalmazásával sikerült kiváltani a környezetre ártalmas gyomirtási technológiákat és hosszútávon költségeinket is csökkenteni fogja. Az új gép kezeléséhez egy új, fiatal munkaerőt is foglalkoztatni tudok, akinek képzéséhez nagyban hozzájárult a kecskeméti Alternatív Főiskola „Út a munka világába” című támogatási programja. Sikeresen elvégezte a targoncakezelői tanfolyamot, így a szezon végeztével a hűtőházban is biztosítani tudom számára a teljes munkaidős foglalkoztatást. Vállalkozásom 2 fő teljes foglakoztatása mellett alkalmi munkaerőt vesz igénybe a művelés és a betakarítás idejére, főként helyi munkaerőre alapozva.

A pályázaton vásárolt laptop a gazdálkodási napló és az integrált növénytermesztéssel kapcsolatos nyilvántartások vezetéséhez szükséges. Továbbá nagy segítséget nyújt az alkalmi munkavállalók munkába való induláskor ügyfélkapun keresztül történő bejelentésében és a jelenléti ívek vezetésében. 2013 év végén beszállítói lettünk egy üzletláncnak, amely a rendeléseit és a kiszállítások nyomon követését e-mailen végzi, a megnövekedett adminisztráció miatt elengedhetetlenül szükséges volt a számítástechnikai eszköz beszerzése.

Összességében a gép- és eszközbeszerzésem által nőtt a versenyképességem, hosszú távon fenntarthatóvá és tervezhetőbbé válik a gazdaságom.

Közösségi érdeket szolgáló tevékenység 

  • Helvécia emlékeztető  >>>
  • Őstermelői együttműködés emlékeztető  >>>

Projekt képek: képek 

7. Bencsik István /Reg. szám: 1002127806, f. d. 2014. 06. 20. /


Fejlesztést bemutató összefoglaló dokumentáció 

Adatok:
Pályázó neve: Bencsik István
Cím: 6031 Szentkirály, Felső t. 200.
MVH regisztrációs szám: 1002127806
Támogatási arány: 65%
Projekt jellege: vállalkozásfejlesztés
Megvalósítás helyszíne: Szentkirály

Fejlesztés megnevezése: Őstermelői tevékenység fejlesztése gépbeszerzéssel
(Mezőgazdasági termelők eszköz- és gépállományának javítása)

A fejlesztés részletes bemutatása:

Több, mint 10 éve foglalkozom mezőgazdasággal, otthonom a vidék. Szentkirályon és a térségben is jellemző a mezőgazdasági termelő tevékenység, azonban az ágazat egyre több anyagi ráfordítással működtethető. Kisgazdaságomban a legfontosabb a korszerű gépek hiánya, amit egy erős, jó teljesítőképességű munkagép beszerzésével kívánok javítani. A gépbeszerzés mellett a termés értékesítéséhez szükséges kommunikációs eszköz vásárlásával kívánom javítani a versenyképességemet.
A XXI. században az üzletek nagy része elektronikus úton köttetik, így a terményeim értékesítéséhez jelentősen hozzájárulhat egy hordozható laptop.
A külső források bevonásával olyan korszerű, működőképes gazdaságot kívánok fenntartani, ahonnan egészséges és költséghatékonyan előállított élelmiszerek kerülhetnek az asztalunkra, javítva ezzel a hazai mezőgazdasági ágazat versenyképességét.

A támogatásból egy MTZ-820.4 traktor került megvásárlásra a következő paraméterekkel: 
MTZ 820.4 
Hajtásmód 4x4 
Motor 
Típus D-243S 
Teljesítmény (kW/LE) 60/81 
Max. nyomaték (Nm) 286 
Hengerek száma 4 
Turbokompresszor 
Hűtés folyadék
Üzemanyagtartály űrtartalma (l) 130 
Névleges fordulatszám (ford/min) 2.200 
Hengerűrtartalom (cm3) 4.750 
Fajlagos fogyasztás (g/kWh) 176,5 
Erőátvitel 
Tengelykapcsoló típusa száraz, 1 tárcsás
Sebességváltó mechanikus fokozatváltó
Sebességváltó kar elhelyezése oldalt
Fokozatok száma előre/hátra 18/4
Haladási sebesség előre (km/h) 1,89 - 33,4 
Haladási sebesség hátra (km/h) 3,98 - 8,97 
TLT m.ford.arányos (ford/perc) 540/1000
TLT útarányos (ford/megtett út) 3,5
Fékberendezés 
száraz tárcsafék
Hidraulika rendszer 
Emelőképesség (kg) 3.200 
Max nyomás (bar) 200 
Szivattyú szállítása (l/perc) 45 
Hidr. rendszer feltöltési űrtartalma (l) 21 
Méretek és tömegadatok 
Tengelytávolság (mm) 2.450 
Hosszúság (mm) 4.100 
Szélesség (mm) 1.970 
Magasság a vezetőfülke tetejéig (mm) 2.785 
Legkisebb fordulási sugár (m) 4,1 
Megengedett legnagyobb tömeg (kg) 4.630 
Vontatható össztömeg átmenő fékkel (kg) 18.220 
Alsó vonóhorog bekötési magassága (mm) 350 
Vonószerkezet terhelhetősége (kN) 53,5 
Vonócsap átmérő (mm) 40 
Gumiabroncs méretek, első kerekek 360/70R24 
Gumiabroncs méretek, hátsó kerekek 18,4R34 
Kormánymű 
Standard: Hidrosztatikus, Danfoss rendszerű szivattyúval
Elektromos berendezések (12V) 
Generátor (W) 1.000 
Önindító (kW) 4 
Karosszéria 
Vezetőfülke Hangszigetelt, rezgésmentes
Üvegezés Hő-, és fényelnyelő, szilánkmentes

A traktoron kívül egy PRONAR T780 pótkocsi segíti még a gazdálkodást:
egengedett össztömeg 24.000 kg
Teherbírás 16.300 kg
Saját tömeg 7.700 kg
Raktérfogat 26 m3
Rakfelület 18,55 m2
Plató hosszúsága (belül) 7.696 mm
Plató belső szélessége (belső) 2.410 mm
Méretek (hosszúság / szélesség / magasság) 10.087 / 2.548 / 2.800 mm
Oldalfalak magassága 800 + 600 mm
Lemezek vastagsága (oldalfal / plató) 2,5 / 5 mm
Plató felületének magassága (standard gumikkal) 1.400 mm
Nyomtáv 1.960 mm
Felfüggesztés Laprugók
Kerekek mérete 385/55 R22,5
vagy 385/65 R22,5
Maximális sebesség 40 km/h
Billentési rendszer 3 oldalra
Traktorigény 150 LE
Billentési szög (hátra / oldalra): 47 / 45 ?

A gazdálkodást segítő erőgépen és pótkocsin kívül egy Acer laptop került még beszerzésre, amivel a felgyorsult gazdasági életben jobban tudom tartani a kapcsolatot a felvásárlókkal és a viszonteladókkal.

Szentkirály, 2014. június 15.

8. GOLDBERG Kft. /Reg. szám: 1009647097, f. d. 2014. 06. 20./


Fejlesztést bemutató összefoglaló dokumentáció 

Adatok:
Pályázó neve: Goldberg Kft.
Képviseltre jogosult: Csikós Irén
Cím: 6060 Tiszakécske, Szolnoki út 21.
MVH regisztrációs szám: 1009647097
Támogatási arány: 60%
Projekt jellege: gazdaságfejlesztés
Megvalósítás helyszíne: Tiszakécske

Fejlesztés megnevezése: Mezőgazdasági tevékenység fejlesztése  
(Mezőgazdasági termelők eszköz- és gépállományának javítása, Helyi vállalkozások fejlesztése HVS cél)

A fejlesztés részletes bemutatása:
 
A vállalkozás a több, mint húsz éve működik Tiszakécskén. A fejlesztéssel a cég új tevékenységét sikerült megerősíteni, melynek megvalósítása csak külső forrás bevonásával volt megvalósítható. A társaság működése során számos tevékenységet folytatott már, ideális partnerkapcsolatokat alakított ki a település civil szervezeteivel, vállalkozóival. A projekt keretében a vállalkozás versenyképességének megtartásához szükséges gépvásárlás történt meg, így a támogatással megvalósuló infrastrukturális fejlesztéssel élénkülhetett a mezőgazdasági szektor a térségben.

A társaság széles körű tevékenységi köréhez a mezőgazdasági munkák, bérmunkák is hozzátartoznak, így a beruházással a vállalkozás jövedelemtermelő ereje növekszik. A cég olyan korszerű mezőgazdasági gépet szerzett be, mellyel a szántóföldi növénytermesztési munkálatok elvégezhetőek. A magas minőséget képviselő DEUZ Fahr Agrotron M620 állandó nyomaték- és teljesítmény szinttel azon túl, hogy küllemében mintatermet, a gazdaságos és hatékony üzemeltetés és az értékállóság szempontjából is az élen jár.

Ennek érdekében a beszerzendő munkagép homlokrakodóval ellátott kivitelben került beszerzésre, hiszen így többféle mezőgazdasági munka kivitelezésére is alkalmas lesz. Komplex szolgáltatás biztosítására képes vállalkozásként pedig elősegíti a település mezőgazdaságának fejlődését, újabb partneri kapcsolatokat generálva a fejlesztés megvalósítását követően. Ami fontos szempont az erőgépek vásárlásánál, az szintén lényeges egy homlokrakodó kiválasztásánál: a teljesítmény, az erős hidraulika rendszer, a jó láthatóság, az ergonómia és a gazdaságosság. A rakodó és az erőgép könnyű kezelhetősége és szervizelése egyaránt fontos.

A gépbeszerzés mellett szükséges volt a vállalkozás eszközállományának korszerűsítése is, hiszen a mezőgazdasági tevékenység keretében végzett munkálatok eredményeképpen új üzleti kapcsolatok mgtartásának érdekében infrastruktúra fejlesztésekre volt szükség, hiszen a vállalkozás korábbi infrastrukturális fejlettségi szintje nem tudta volna kiszolgálni az igényeket, ezért szükséges volt egy multifunkcionális fénymásoló-nyomtató beszerzése, mely ideális otthoni vagy kis irodával rendelkező üzleti felhasználók számára, akiknek a hétköznapi irodai feladatokhoz – nyomtatáshoz, másoláshoz és lapolvasáshoz – energiakímélő funkciókkal rendelkező, kis méretű, könnyen használható és a legkedvezőbb árú HP LaserJet többfunkciós nyomtatóra van szükségük.
Az eszköz lehetővé teszi a modern technika vívmányaival a vállalkozás versenyképességének megtartását és a térség gazdasági kapcsolatinak fellendítését.


Tiszakécske, 2014. június 19. 

9. Túri István /Reg. szám: 1001122781, fd: 2014.09.25./

Fejlesztést bemutató összefoglaló dokumentáció 

Adatok:

  • Pályázó neve: Túri István
  • Cím: 6032 Nyárlőrinc, Petőfi u. 15.
  • MVH regisztrációs szám: 1001122781
  • Támogatási arány: 60%
  • Projekt jellege: gazdaságfejlesztés
  • Megvalósítás helyszíne: Nyárlőrinc

Fejlesztés megnevezése:
Mezőgazdasági vállalkozás gép és eszközfejlesztése 
(Mezőgazdasági termelők eszköz- és gépállományának javítása, Helyi vállalkozások fejlesztése HVS cél) 

A fejlesztés részletes bemutatása:
A pályázatban a vállalkozás gép- és eszközparkja került fejlesztésre. A vállalkozás keretében az állatellátáshoz kötődő korszerű eszközök, valamint az állatállomány ellátásához szükséges növények termesztéséhez kapcsolódó gépek kerültek beszerzésre, így vállalkozás versenyképesen működhet továbbra is.  
A helyben megtermelt szántóföldi növények felhasználása közvetlenül, a saját gazdaságban történik. A fejlesztés eredményeképpen a gazdaság jövedelemtermelő képessége javult, a keletkezett többletbevételt pedig a későbbiek során munkahely teremtésre fordítunk, közvetve pedig gazdaságfejlesztési célokat szolgált, hiszen a település gazdasági bevételei is emelkedtek.  
Nyárlőrinc területén található a gazdaság, melynek keretében baromfitenyésztéssel, valamint szarvasmarha és juhtenyésztéssel foglalkozom. A vállalkozás a helyi igényekhez alkalmazkodik, hiszen a térségben jellemzőek a mezőgazdasági vállalkozások. Az alföldi táj adottságai lehetővé teszik a gazdálkodást, melyhez azonban korszerű, jól használható eszközök, gépek alkalmazása szükséges, ezért pályázati forrásból az állatok ellátásához szükséges fagymentes itatók, szarvasmarhák és juhok számára 10 db horganyzott szarvasmarha hengerbála etető került beszerzésre. Ennek eredményeképpen a gazdaság egyre inkább önellátóvá válik, valamint a pályázati segítségnek köszönhetően külső tényezőktől függetlenül fejlődhet.  
Emellett a versenyképességem megőrzésének érdekében gépbeszerzés is szükséges volt, CLAAS VARIANT 365 RC PRO GUMIHEVEDERES körbálázó HD szecskázóval került beszerzésre, így gazdaságom ma már az alapanyag előállítástól kezdve az állatok ellátásáig is önállóan tudja megvalósítani. A gép kiváló műszaki paraméterekkel rendelkezik, hiszen bála számláló, automatikus rögzítő, bála méret mutató is található rajta, 0,9-1,5 m közötti átmérőjű és 1,2m szélességű bála létrehozására képes. A munkagép 1 tengelyes, L tengelytípusú.  
Továbbá BISO INTEGRAL CX 100 6,50M típusú repce adapter került beszerzésre, mely kétoldali vágókaszával rendelkezik, 6,5 m szélességű gép.  

Beszerzésre került még egy PW 640 ASL Master, 6,4 méteres Güttler Standard henger, FlatSpring simító előtéttel  

Függesztés: félig függesztett  
Munkaszélesség: 6,40 m  
Szállítási szélesség: 3,00 m  
Henger: 450/500 mm Güttler Standard henger  
Tömeg: 3 500 kg  
Vonóerő igény: 80 LE  
Nyitás: hiraulikusan  
Simító: FlatSpring rugós simító rendszer  

A helyi önkormányzattal együttműködésben, valamint a helyi civil szférával együttműködésben valósult meg a fejlesztés, továbbá közösségi tevékenység keretében természetbeni felajánlással biztosítottam támogatásomról és szerepvállalásomról a helyi közösséget.

 
Nyárlőrinc, 2014. október 01. 

Közösségi érdeket szolgáló tevékenység 

A helyi igényeknek megfelelő közösségi érdekeket szolgáló tevékenységeket végeztem a támogatásból beszerzett gép segítségével, ezáltal a közösség hasznos tagjaként hozzájárulok a település és környezete fejlődéséhez.
 
1. alkalom: Nyárlőrinc Község Önkormányzata számára a települési környezet javításának érdekében földmunkák végzését vállaltam, amelyet megvalósítottam azzal, hogy a fölöslegesség vált földanyagot és zöldhulladékot elszállítottam és a külterületi földutat elsimítottam és feltöltöttem.  
Dátum: 2014. 06.06. 
Ráfordítás értéke: 55. 000 Ft 
Igazoló indikátorok:

  • Emlékeztető
  • Önkormányzat igazolása
  • Fényképek

2. alkalom: Nyárlőrinc Község Önkormányzata számára a települési környezet javításának érdekében földmunkák végzését vállaltam, amelyet megvalósítottam azzal, hogy a fölöslegesség vált földanyagot és zöldhulladékot elszállítottam és a külterületi földutat elsimítottam és feltöltöttem. 
Dátum: 2014. 08.13. 
Ráfordítás értéke: 45.000 Ft 
Igazoló indikátorok:

  • Emlékeztető
  • Önkormányzat igazolása
  • Fényképek

Társadalmi felelősségvállalásunk alapja a közös értékteremtés. A helyi gazdálkodókkal együtt képességeinkből és lehetőségeinkből adódóan kötelességünknek érezzük, hogy felelősen és fenntarthatóan működjön településünk, élhető környezetben dolgozzunk és éljünk.  
Ezért mindent megteszünk, hogy Nyárlőrinc szép és élhető település maradhasson továbbra is, ezért az önkormányzat számára társadalmi munka keretében biztosítottunk segítséget a településkép megtartásában, fejlesztésében, melyet a jövőben is fenn kívánunk tartani.  
 
Igazolás
 
Nyárlőrinc, 2014. augusztus 14. 

Projekt képek: képek 

10. Szappanos Gábor /Reg.szám: 1003177570. f.d.: 2015.03.06./

Fejlesztést bemutató összefoglaló dokumentáció  

Pályázó adatai:

  • Pályázó neve: Szappanos Gábor egyéni vállalkozó
  • Lakcím: 6041 Kerekegyháza, Faludűlő tanya 14.sz.
  • MVH regisztrációs szám: 1003177570
  • Támogatási arány: 60%
  • Pályázat irányultsága: gazdaságfejlesztés
  • Pályázat célja: vállalkozás célú
  • Pályázattal érintett intézkedés: Versenyképesség
  • Megvalósítás helyszíne: Kerekegyháza

Fejlesztés megnevezése: Gyümölcs termesztés korszerűsítése
(Helyi vállalkozások fejlesztése, Mezőgazdasági termelők eszköz- és gépállományának javítása)  

Szappanos Gábor, mint egyéni vállalkozó és egyben a fiammal családi gazdálkodó a saját nevemben nyilatkozom, hogy vállalom az Európai Mezőgazdasági Vidékfejlesztési Alapból a Helyi Vidékfejlesztési Stratégiák LEADER fejezetének végrehajtásához 2013-ban nyújtandó támogatások vonatkozásában benyújtott pályázatomhoz kapcsolódóan a projekt megvalósulásának évében a Homokhátság Fejlődéséért Vidékfejlesztési Egyesület LEADER HACS honlapján a fejlesztést bemutató összefoglaló dokumentációt jelentetek meg, amelyet most itt el is olvashatnak.
 
A fejlesztés célja a mezőgazdasági gazdálkodó tevékenységem eszközbeszerzéssel, valamint gépbeszerzéssel való versenyképesebbé tétele, ennek érdekében nyújtottam be a pályázatomat.
 
1997-től folyamatosan 2 ha kajszibarack telepítésével kezdtük a ma már korszerű integrált cseresznye, kajszibarack, és alma gyümölcsös telepítéseinket. Az első gépek korszerűségét tekintve modern, de korát tekintve idős és kevés gépparkkal rendelkeztünk, ezért vált szükségessé a jelenlegi 43 ha biztonságos megműveléséhez a minden követelményt kielégítő új gépek vásárlása.
 
Jelenleg kettő darab keskeny nyomtávú korszerű minden tekintetben tökéletes kis fogyasztású kertészeti erőgép eszköz beszerzését valósítottuk meg ( Goldoni Star 90 traktor ). A megvásárolt speciális gépek kifejezetten a gyümölcstermesztést szolgálják, a kertészeti traktor elfér a keskenyebb sortávú intenzív integrált ültetvényekbe. 
Ezzel biztosítottuk a minőségi kertművelést, az egészséges élelmiszer előállítást. Továbbá az önkormányzati szociális célok tevőleges támogatása városi lakosság ellátása terén. 

Az MVH 2013-as géptámogatási pályázatához szorosan kapcsolódott egy igen modern elektronikai eszköz beszerzése is. Ennek kapcsán lehetőségünk volt egy jó minőségű laptop beszerzése is. 
( Dell Inspiron 5521 Silver notebook) 
A pályázaton vásárolt laptop számos tervezési, naplózási munkában van segítségemre. Gazdálkodásom pontos vezetéséhez elengedhetetlen, hogy egy biztonságos tárhelyen tarthassam a fájlokat. Így a pályázaton vásárolt laptop, internetkapcsolat nélküli üzemmódban, csak a gazdálkodással összefüggő adatokat és számításokat tartalmazza, ezek lehetnek ültetvény térképek, művelési napló, növényvédelmi napló, pályázatok benyújtása, alkalmazottak nyilvántartása, bérelszámolások és számlázó programhasználata. Valamely a gazdálkodással kapcsolatos események rögzítése kapcsolattartások a könyvelővel, növényvédelmi szakmérnökkel, hivatalokkal stb. 

Projekt képek: képek

Közösségi érdeket szolgáló tevékenység

A Leader pályázat megvalósulásaként három közösségi érdekeket szolgáló tevékenységet valósítottunk meg. 

1. 7-8. osztályos tanulók térítésmentes iskola alma ellátása a kerekegyházi általános iskolában.

Emlékeztető: link
Videó: http://youtu.be/MIfq9oPSVc8
 
2. Cseresznye, kajszi és alma gyümölcsünkáraiból 60%-os árengedmény adása a városi közétkeztetés támogatására Kerekegyházi Közös Önkormányzati Hivatallal együtt működve.

Emlékeztető: link
Videó: http://youtu.be/FpOAOMt1NBo
 
3. Rendezvény kóstoló 

Emlékeztető: link
Videó: http://youtu.be/ZUpdMZ5hoZk