A tartalomhoz

Főmenü:

Homokhátság Fejlődéséért Vidékfejlesztési Egyesület

Keresés

Homokhátság Fejlődéséért Vidékfejlesztési Egyesület - Rekreációs és Tenisz Club 2015.08.06.

Pályázatok > Megvalósult projektek

Fejlesztést bemutató összefoglaló dokumentáció


Pályázó adatai:

  • Pályázó neve: Tenisz és Rekreációs Club
  • Cím: 6060 Tiszakécske, Vincze János Nándor u. 9.
  • MVH regisztrációs szám: 1009670493
  • Támogatási arány: 100%
  • Projekt jellege: közösségfejlesztés
  • Megvalósítás helyszíne: Tiszakécske



Fejlesztés megnevezése: Jógaközpont kialakítása
(Helyi jellegzetességeket magán viselő rendezvénytér kialakítása, Helyi életminőség fejlesztése HVS cél)


A fejlesztés részletes bemutatása:

A Tenisz és Rekreációs Club Egyesülete olyan közösségi tér kialakítását valósította meg, mely a tevékenységéhez kapcsolódó sportolással harmonizál.

A Tenisz és Rekreációs Club Egyesülete több éve működő sport Egyesület, eddig egy régi épületben tartotta óráit és edzéseit, amit jelen pályázat keretén belül le tudott cserélni egy vadonatúj épületre.

Az elkészült épület 20 fő férfi és 20 fő nő sportolására alkalmas.

A vendég a fedett-nyitott előtéren keresztül (ahol a kerékpárját letámaszthatja) jut a főbejáraton keresztül a szélfogó előtérbe, ahonnan balra helyezkedik el az edzőterem. A szélfogó előtérben víz-automatát és üdítő automatát lett elhelyezve egy falfülkében, amelyet az öltöző előteréből választottunk le. Az automatákhoz egyszer használatos műanyag poharak tartoznak, vagy a sportolók saját poharukat használják.

Szemben jutunk be a különnemű öltözőkbe. A helytakarékosság jegyében az öltözőből újra ebbe a szélfogó előtérbe, innen az edzőtermekbe jut a vendég. Az öltözőkbe betekintést gátló előtéren keresztül jutunk be. Az előtérből illemhely, nyílik, amely az edzőtermekhez is szolgál, és úgy használható, hogy nem kell az öltözőbe feltétlen bemenni. Ezért az előtérben hideg-melegvizes kézmosót, a női előtérben takarításhoz hideg-melegvizes kifolyószeleppel ellátott falikutat helyeztünk el. A női előtérben, zárt szekrényben tárolják a takarító szereket és eszközöket. A férfi Wc-ben piszoár berendezést is elhelyeztünk a nagyobb higiénia biztosíthatósága érdekében. Az öltözők méretezésénél a 0,6 m2/fő alapterület-igényt vettük figyelembe. Az öltözők fogasos rendszerűek. Az öltözők természetes szellőzését és világítását biztosítottuk, a zárt előterek és WC-k gépi szellőzésűek, amelyet a világításkapcsoló vezérel. Az öltözőkből nyílik a természetes szellőzésű és világítású mosdó helyiség. A helytakarékosság jegyében a 10 férőhelyenként biztosítandó zuhanyozókat 2-2 zárt zuhanykabinban helyeztük el, amelyeket gépí úton közvetlenül szellőztetünk, így a mosdó helyiségek párafogóként is működnek. A meleg víz ellátás a két mosdó között kialakított gépészeti helyiségből történik.
A nyitórendezvény 2015 február 21-22-én került megrendezésre.

Projekt képek: képek



Vissza a tartalomhoz | Vissza a főmenübe